Etkinlikler 21 ARALIK 2016 / 22:05

10. İstanbul Bilişim Kongresi, BThaber sponsorluğunda gerçekleşti

Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen İstanbul Bilişim Kongresi Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleşti. Teknolojideki yeni eğilimlerin ana tema olarak belirlendiği etkinlikte pek çok kurumsal şirket katılım gösterdi.

Bu yıl onuncu yılını kutlayan İstanbul Bilişim Kongresi, Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. BThaber olarak ana medya sponsorluğunu üstlendiğimiz etkinlik eğitim ve iş dünyasından pek çok katılıma ev sahipliği yaptı. Katılımın ücretsiz olduğu etkinlik Kongre Yürütme Kurulu Başkanı Aykut Seyrek’in konuşması ile başladı. Kongre için emeği geçen yetkilileri ve yine etkinliklere katılım göstermek için gelen misafirleri selamlayarak konuşmasına başlayan Seyrek, 10. İstanbul Bilişim Kongresi’nin hummalı bir çalışmanın ürünü olduğunu dile getirdi.


TBD İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tosunoğlu ve TBD Yönetim Kurulu Başkanı İlker Tabak’ın sırasıyla yaptıkları konuşmaların ardından Kadir Has Üniversitesi Yardımcı Doçent Doktoru Taner Arsan, kürsüye çıktı ve Türkiye’deki bu gibi etkinliklere verdikleri desteğin süreceğini belirtti.

Etkinliğin devamında Başakşehir Üniversitesi’nden Prof. Dr. Türker Kılıç, yaptığı konuşmada nöroloji ve insan bedeninin, teknolojiyle ilintili olduğuna dair ipuçları verdi.Google Cloud Türkiye Müdürü Önder Güler’in de katıldığı etkinliğin ikinci bölümü iki ayrı salonda dört ayrı panel ile devam etti. Büyük veri, nesnelerin interneti, yapay zeka, siber güvenlik ve giyilebilir teknolojiler panellerin ana konusunu oluşturdu.Kongrenin ikinci bölümünde, THY, Bimser, DATALAB ve Crypttech gibi firmaların yetkilileri sektör tecrübelerini katılımcılara aktardı. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics