Etkinlikler 22 MAYIS 2017 / 09:02

4. CYPSEC Siber Güvenlik Konferansı Başlıyor.

22 Mayıs günü başlayıp 5 gün boyunca sürecek CYPSEC Siber Güvenlik Konferansı hakkında BTHK Başkanı Doç. Dr. Kadri Bürüncük’ten bir de bildiri yayınladı.

 

Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumumuzun katkılarıyla gerçekleştirilecek olan 4. CYPSEC Siber Güvenlik Konferansı 22 Mayıs Pazartesi Günü başlıyor. 

5 gün sürecek konferans, ülkemizde siber güvenlik alanında yapılan tek ve en geniş katılımlı organizasyon olma özelliğini taşıyor. Konferansın ilk üç gününde Yeni Medya, Bilişim Hukuku ve E-dönüşüm konularının ele alınacağı paneller düzenlenecektir.

Kendi alanlarında uzman kişilerin panelist olarak yer alacağı oturumlarda sunumların ardından soru yanıt bölümü de halka açık olarak yapılacaktır.  Son iki gün ise uluslararası alanda kendini kanıtlamış uzmanların katılımıyla siber güvenlik konusunun en geniş anlamı ile ele alınacağı oturumlar gerçekleştirilecektir.  

Konferansın hedefi, ülkemizin siber güvenlik anlamında bulunduğu noktayı tespit etmeye yardımcı olmaktır. Bu sayede farkındalığın artırılıp çözüm önerilerinin geliştirilebileceği bir platform yaratmak öncelikli hedefimizdir. 

Oturumların yanı sıra Polis Genel Müdürlüğü personeline ve kamu bilişim çalışanlarına siber güvenlik eğitimi verilecektir. 

Eğitimi alan polis memurları ile kamu bilişim çalışanları, bilişim suçları ile mücadele için kurulacak özel birimin de gelişmesi için ilk adımı teşkil edecektir. 

Kurum ve kuruluşların siber güvenlik alanına bütüncül bir yaklaşım sunan böyle bir konferanstan azami fayda sağlayacaklarına inanıyoruz. 

 KKTC Kalkınma Bankası Can İbrahimoğlu Konferans Salonunda beş gün boyunca sürecek olan konferansa tüm halkımız ve siz basın mensuplarını içtenlikle davet etmek isteriz. 

İlişikte programı bulunan konferansımıza kalıtım ve katkılarınızı beklemekteyiz.

Saygılarımla 

 

DOÇ DR Kadri Bürüncük 

BTHK Başkanı  

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics