Etkinlikler 04 NİSAN 2018 / 16:16

48 Saatlik Üretim Maratonuna Hazır Olun!

Ankara 27-28-29 Nisan’da farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Ankara’da yaptığı etkinliklerle üretim kültürü oluşturmayı hedefleyen Makers Ankara, Nar Kuluçka merkezi ortaklığında, 3 Farklı kategorite düzenlenen Makeathon Ankara, kaliteli mentor ve eğitmenlerin olduğu daha önce yapılmamış bir üretim deneyimi ile Ankara’nın problemlerine çözümler getirecek gruplar ağırlamayı hedefliyor.

“Akıllı Şehir ve Çevre Teknolojileri”, “Sağlık Teknolojileri” ve “Tarımsal Üretim Teknolojileri” ana başlıklarında toplam 15 farklı soruna, farklı yeteneklere sahip kişilerden oluşacak takımlar teknoloji,tasarım ve iş planlarında yapacakları inovasyonlarla çözümler üreterek büyük ödüllere sahip olmak için yarışacaklar.

48 Saat boyunca aralıksız sürecek maraton,ÜZYEÇDE (Üstün Zekalı ÇocuklarDerneği) ve Keçiören Belediyesi’nin katkılarıyla sunacağı farklı imkan ve desteklerle de katılımcılara daha önceki hackathon ve etkinliklerde yaşamadıkları bir deneyim sunuyor olacak. Etkinlik alanın bir bölgesinde bulunacak olan “Üretim Alanı” içerisinde bulunduracağı 3B Yazıcılar, CNC, Lazer Kesici, Elektronik Kitler ve Ahşap İşleme aletleri ile donanım ürünleri geliştirmek isteyen takımlara etkinlik boyunca hizmet sağlayacak. Teknik anlamda kaliteli prototiplerin çıkmasını bu imkanlarla sağlamayı hedefleyen etkinlik “Persona Oluşturma”, “Kullanıcıdan Doğru Veriyi Almak”, “Sunum Teknikleri” gibi eğitimler ve “Binanın Dışına Çık” gibi etkinliklerle de ürünlerin doğru çözümler oluşturmasını amaçlıyor.

Kaliteli bir mentor ve jüri havuzuyla, 200 katılımcıyı ağırlamayı hedefleyen Makeathon Ankara’nın tüm detaylarına makeathon.makersankara.org sitesini ziyaret ederek ulaşabilir ve başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Hepimiz güzel bir şehirde yaşamak iyi imkanlara sahip olmak istiyoruz, ama bu imkanları sürekli tüketiyoruz. Peki tükettiklerimizin karşılığında ne kadar üretiyoruz?

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics