Etkinlikler 17 MAYIS 2013 / 13:33

ABD’de gündem sesli imza projesi

Sestek, 8-9 Mayıs tarihlerinde San Francisco’da gerçekleştirilen Voice Biometrics Conference’da Gold Sponsor olarak yer alarak, ses biyometrisi alanındaki çözümleri hakkında bilgi verdi. Dünyanın önde gelen firmalarından 170’ten fazla katılımcının yer aldığı etkinlikte Sestek, Avea ile gerçekleştirdiği Sesli İmza projesi ile ilgili bir başarı öyküsü aktardı.

Etkinlikte bu yıl “mobil ve çok faktörlü güvenlik” teması işlendi. Sahtekârlık ve bilgi hırsızlığı vakalarındaki artışın kurumları ve bireyleri güvenlik açısından daha tedbirli olmaya itmesi; etkili güvenlik çözümleri sunan ses biyometrisi teknolojisinin de yaygınlaşmasına katkıda bulunuyor. Etkinlikte, ses biyometrisi çözümlerinin başta mobil platformlar olmak üzere çeşitli alanlardaki farklı uygulamaları üzerine oturumlar düzenlendi.

Etkinlikte Sestek ve Avea işbirliği ile gerçekleştirilen Sesli İmza uygulaması hakkında sunum gerçekleştirildi. Sestek Yönetici Direktörü Serdar Karadayı ve Avea Alternatif Kanallar ve Proje Yöneticisi Gökhan Ayas tarafından gerçekleştirilen sunumda, 2011 yılında Avea Çağrı Merkezi’nde Sestek Voice Verification teknolojisinin konumlandırılması ile hayata geçirilen Sesli İmza projesi hakkında detaylar aktarıldı. Bugün ulaştığı yaklaşık 1,5 milyonluk kullanıcı sayısı ile tüm dünyada 20 milyon kullanıcıya ses biyometrisi sektöründe en büyük sesli imza uygulamalarından biri olan bu projeye etkinlik katılımcıları da ilgi gösterdi.
ETİKETLER : Sestek

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics