Etkinlikler 18 HAZİRAN 2013 / 11:53

Agile Turkey Summit Eylül'de İstanbul'da

Agile Turkey, Agile yaklaşımları uygulayan dünyanın önde gelen şirketlerinden profesyonelleri ve konusundan uzmanlaşmış konuşmacıları, Türk bilişim sektörü ile 27 Eylül’de, İstanbul’da bir araya getirecek.

2013 yılında Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek olan Agile Turkey Summit 2013, Agile yaklaşımları başarıyla uygulayan dünyanın en önde gelen şirket profesyonellerini ve konusunda uzmanlaşmış konuşmacıları Türk ve çevre ülkelerdeki bilişim sektörü  çalışanlarıyla bir araya getirmeye hazırlanıyor. Zengin içeriği ve dünya çapındaki önemli konuşmacılarıyla birlikte Agile Turkey Summit 2013 sadece Türkiye içinde değil, Türkiye ve yakın coğrafyası içerisinde gerçekleştirilecek olan bu büyüklükteki ilk Agile etkinliği olarak öne çıkıyor.

Agile Turkey’nin kar amacı gütmeyen bir organizasyon olarak düzenlediği etkinlikte bilişim dünyası profesyonellerine Agile felsefesi ve bu felsefeyi kurumlarının BT birimlerinden başlayarak, tüm organizasyonlarına nasıl başarılı bir şekilde adapte edebilecekleri dünyadan yaşanmış örneklerle birlikte anlatılacak.

Agile Turkey Summit 2013’ün programı 2 keynote, 8 paralel oturum, Salesforce.com, ING Bank, Roche, Avea gibi şiketlerden 11 konuşmacı ile sektör profesyonelleri için oldukça dikkat çekici nitelikte.

2006 yılında BT birimlerindeki 200 kişi ile başlayan ve hali hazırda 2bin  kişi ile devam eden Salesforce.com’un Agile dönüşümü çalışmalarını yürüten Nicola Dourambeis, etkinlik katılımcılarına bu süreçte çıkardıkları dersleri, kaçınılması gereken yanlışlıkları ve organizasyonlarda sürüdürelebilir çevikliği nasıl yakalayabileceklerini aktaracak.

Salesforce.com’un yanı sıra Agile yaklaşımları başarıyla uygulayan şirketlerden ve Agile dünyasından tanınmış isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı etkinlikte dikkat çeken isimlerden birisi de 1980’li yıllarda zaman yönetimi metodu olarak geliştirilmiş ve günümüzde özellikle yazılım dünyasından insanların kullandığı bir teknik olan Pomodoro Tekniği’nin yaratıcısı Francesco Cirillo.

Etkinliğin bir diğer önemli konuşmacısı ise ING Bank Global’de Kıdemli Agile/Lean Koç olarak görev alan David Bogaerts. Şu ana dek 100’den fazla Agile takımına Agile koçluğu yapan David Bogaerts, sunumunda kendi gözünden Agile dönüşüm hikayelerini ve ING Bank Global bünyesinde elde etmiş olduğu tecrübeleri  anlatacak.

Etkinlikte konuşmacı olarak yer alacak diğer isimler ise ACM’den Ahmet Akdağ, Avea’dan İlker Kınacı, Kadir Has Üniversitesi’nden Mehmet N. Aydın, Roche’dan Nurullah Battal, Jonathan Clark, Sebastian Hermida ve Ralph Jocham.

 

 

 
YORUMLAR
Ali Kural 02 TEMMUZ 2013 / 13:25 0 0
Para tuzağı bu konferanslar

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics