Etkinlikler 07 HAZİRAN 2013 / 17:58

Android Geliştirici Günleri 2013 Türkiye'de düzenleniyor

Türkiye'den ve dünyanın farklı kentlerinden Google Gemliştirici Grupları ve Teknoloji topluluklarının birlikte hazırladığı etkinlikte 7 farklı ülkeden 15 organizatör topluluk bulunuyor. Etkinlikte toplam 60 konuşmacı yer alıyor, bu altmış konuşmacının yirmisi yurtdışından geliyor. 1500 katılımcının beklendiği Android Geliştirici Günleri ODTÜ KKM'de 14-15 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Etkinliğe katılımın ücretsiz olduğu ve gönüllüler tarafından organize ediliyor. Bu konferans Türkiye'deki teknoloji geliştiricilerinin küresel seviyeye çıkarmak için bir kıvılcım olmayı hedefliyor. Etkinlikte Lars Vogel, Eric Lafortune, Bernd Schulze, Mark Allison gibi Android dünyasının tanınmış isimleri konuşmacı olarak yer alacak.

Ayrıca 14 Haziran Cuma günü başlayıp 15 Haziran Cumartesi günü son bulacak bir yarışma düzenlenecek. Bu yarışmada Android geliştiricileri 24 saat aralıksız kod yazarak yarışacaklar. Yarışmada dereceye girenlere Turkcell tarafından çeşitli hediyeler verilecek.

Android Geliştirci Günleri'ne katılanlara Dubaide iş kurma fırsatı sunan, pazara çıkabilecek yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin arandığı Innov-a-thon'lite girişimcilik yarışmasının Ankara ayağı da etkinlik kapsamında gerçekleşecek.

Etkinliğe birçok yerli ve yabancı şirket sponsor oluyor. Platin sponsorlak, Turkcell ve Qualcomm, Gümüş Sponsorlar, BlackBerry, Paypal ve Alcatel, Banka ve Finans Sponsoru, İş Bankası, İletişim ve Medya Sponsorları, ShiftDelete.net, Webrazzi ve Tivilog, Basın Sponsorları btnet.com.tr, BThaber, Radyo ODTÜ, Tanıtım Sponsoru, indir.com, Ürün Sponsorları, Pusula, Koza Yayın Dağıtım ve Seçkin Yayıncılık, Canlı Yayın Sponsoru, paylas.com. Ayrıca Pozitron, STM, Netmera, Peak Games, ODTÜ Teknokent, JetBrains ve Texas Intruments de sponsorlar arasında yer alıyor. Konferans ile ayrıntılar www.androidgelistiricigunleri.com ve http://www.androiddeveloperdays.com/tr

adreslerinden alınabilir.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics