Etkinlikler 24 NİSAN 2013 / 15:22

Ankaralı bilişimciler Apple ile buluşuyor

Apple, Ankara Kalkınma Ajansı’nın organizasyonu ile Türkiye’de ilk defa yazılımcılar ile buluşuyor.

29-30 Nisan 2013 tarihlerinde Hilton Ankara’da düzenlenecek olan “iOS Uygulama Dünyasına Giriş” etkinliği kapsamında Ankaralı yazılım ve uygulama geliştiriciler, Apple yetkilileri tarafından verilecek eğitim kapsamında yazılım ve uygulama geliştirme sürecini yakından tanıma fırsatı bulacaklar. Uygulamaların oluşum ve gelişim süreçleri hakkında yetkililerden ayrıntılı bilgi alacak olan katılımcılar, kendilerinin üzerinde çalıştıkları uygulamalarını da Apple uzmanları ile paylaşma şansı yakalayacaklar.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, etkinlik sayesinde Ankaralı bilişimcilerin, bu alanda önemli bir yeri bulunan uluslararası bir aktörlerle bir araya gelme şansı yakalayacağını söyledi. Balcı, bu tarz buluşmaların Ankara’nın bilgi ve iletişim sektöründeki öncü konumunu güçlendirmeye de katkı sağlayacağını belirtti. Ankara Kalkınma Ajansı olarak Ankara’da iyi bir konumda olan bilişim sektörü ve bu sektörde çalışan kalifiye insan kaynağının gelişimini çok önemsediklerinin de altını çizen Balcı, Ankaralı sektör temsilcilerini etkinliğe katılmaya davet etti.

Katılımın sınırlı olduğu etkinliğe başvurular www.ankaraka.org.tr üzerinden yapılıyor.

 

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN