Etkinlikler 04 ŞUBAT 2013 / 15:48

Asansörde tasarım yarışı

İFO Fuarcılık ve AYSAD (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) tarafından Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) İstanbul Şubesi’nin desteği ile düzenlenen, asansörlerin kasıtlı kötü kullanımını, yeni ve özgün proje çözümleriyle önlemeyi amaçlayan 5. Asansör Tasarım Yarışması’nın bu yılki konusu, ‘kasıtlı kötü kullanıma yönelik anti-vandal çözümler’ olarak belirlendi. Küresel bazda olduğu gibi, Türkiye’de de yaygınlaşan bu soruna karşı teknolojik çözümler sunmayı amaçlayan, endüstriyel tasarımcılar, mimarlar, iç mimarlar, mühendisler ve bu konularda yüksek öğrenimine devam eden öğrencilerin katılabileceği “Asansörlerde Kasıtlı Kötü Kullanıma Karşı Tasarımlar” konulu yarışmanın başvuruları 18 Mart 2013 Perşembe günü mesai bitimine kadar devam edecek.

Yarışmada birinciye 5 bin avro, ikinciye 3 bin avro, üçüncüye ise bin avro ödül verilecek ve dereceye giren tüm projeler, 4-7 Nisan 2013 tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde 13’üncüsü gerçekleştirilecek Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı’nda sergilenecek. Yarışma sonunda uygulanabilirliği düşünülen projelerin, sektör firmaları tarafından üretilmesi de hedefleniyor.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgi, şartname ve katılım formlarına www.asansoristanbul.com ve www.asansortasarim.com adreslerinden ulaşmak mümkün.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN