Etkinlikler 26 MART 2018 / 11:24

Bilişim Grubu, Gelecek 5.0 açılımı yaptı

Türkiye genelindeki farklı kuruluşların teknoloji liderlerinin biraraya gelmesiyle oluşturulan Bilişim Grubu’nun Mart ayı toplantısı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın evsahipliğinde Yıldız Parkı Malta Köşkü’nde gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Bilişim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Vatansever, grubun Antalya, Bursa, Gaziantep, Muğla ve Trabzon temsilcilerinin belirlendiğini kaydetti. Şenol Vatansever, şunları kaydetti: “Gelecek 5.0 ile Bilişim Grubu olarak Türkiye ile anılacak ve dünyayı kökten değiştirecek bir yaklaşımın fitilini ateşliyoruz. Gelecek 5.0, yüksek teknoloji, mutlu insan ve dünya barışı temelli bir yaklaşım. Gelecek 5.0, Endüstri 4.0 ve Toplum 5.0’ın ötesinde teknolojik, ekonomik, siyasal alanda gelişimi, terörden arınmış, refah ve huzur içerisinde yaşayan bir dünyayı hedefliyor. Gelecek 5.0 vizyonu ile Türkiye, siyasi, ekonomik, savunma teknolojileri ve yüksek teknoloji alanlarında lider ülkeler arasında yer alacak. Bilişim Grubu olarak, Gelecek 5.0 ile ilgili elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak, detaylı raporumuzu hazırlayacağız.”

Toplantının evsahipliğini üstlenen İBB Bilgi İşlem Müdürü Ertuğrul Kuru da yaptığı açılış konuşmasında, İBB’yi yeni teknolojilerle nasıl yeniden konumlandırdıkları ve bu yönde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Bilişim Grubu üyelerini oluşturan teknoloji liderlerinin hemen hemen hepsinin merak ettiği konulardan birini de Kişisel Verileri Korumu Kanunu oluşturuyor. Bu konunun uzmanlarından Barış Bilen Vural tarafından, KVKK konusundaki gelişmeler toplantıda detaylı olarak anlatıldı, teknoloji liderlerinin bu konudaki soruları yanıtlandı.

BTHaber Şirketleri Grubu Başkanı Murat Göçe’nin sektörü değerlendirdiği konuşmasının ardından Ömür Benek (THY), proje yönetimi konusunda bir sunum gerçekleştirdi. Bilişim Grubu içinde belirlenen çalışma gruplarından Enerji, Lojistik/Taşıma/Ulaşım, Nesnelerin İnterneti ve Yapay Zeka grupları, konuları ile ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Sunumlar; Kahraman Dinçer (Ewe Türkiye), Saruhan Türkmen (STFA Enerya Enerji), Melih Melik Sönmez (Ulusoy Denizyolları) ve Turgut Çilingir (Jolly Tur) tarafından gerçekleştirildi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics