Etkinlikler 11 HAZİRAN 2018 / 11:01

CDMVision, Augmented Reality & Virtual Reality Alanında Son Teknoloji Ürünlerini Cebit’de Sunuyor

CDMVision, 11-15 Haziran 2018 tarihlerinde , dijital dönüşüm ve inovasyon dünyasının buluşacağı, CEBIT 2018 Hannover’de, Augmented Reality ve Virtual Reality teknolojileri ile yer alıyor.

CDMVision ,20 yıllık teknoloji , mühendislik ve tasarım firması Cadem’in inovatif bir markası olarak; Türk teknolojisi ile geliştirdiği AR/VR ürünleri ve servisleri  ile  hem Türkiye’de hem Almanya’da faaliyetlerini sürdürüyor. 

 CDMVision CEBIT’de tüketiciyle son teknoloji ürünleri buluşturmya hazırlanıyor. Bunlar; 
Remote assistant tool (AugmentDS™ – Augmented Distance Services) Endüstriyel alanda kullanılmak üzere, AR-based kullanıcı deneyimi, onsite ve off-site çalışma ekiplerinin verimliğini arttırmada önemli rol oynamaktadır. 18 yıllık bu konudaki deneyime dayanarak, CDMVision bu ürünü, HMDs (HoloLens) veya  tablet (ArKit enabled iPad)’I kullanarak; sadece ses ve video ile değil, aynı zamanda , metin, dinamik çizimler, anchor’lar, augmented ping’ler, 3D modeller, animasyonlar ve  hologramlar ile efektif iletişimini sağlamak amacıyla geliştirmiştir  ve  bu ürün, verimliliği arttırmak adına çok önemli bir uygulama olmuştur.
 
Multi-user AR application (HoloZee™) :  Enformasyon ve eğlence kullanımı amaçlı dizayn edilen, bu ürün,bir havaalanı çevresindeki hava trafiğinin,  gerçek zamanlı olarak,  kullanıcı tarafından,  HMDs (HoloLens) veya  tabletler (ArKit enabled iPad) vasıtası ile incelenmesini sağlıyor.
 
CDMVision bünyesinde; tüm AR/VR teknolojilerinin geliştirilmesine liderlik eden, Dr. Yakup Genç, Cebit’te,  15 haziran’da , ‘Virtual Dimension Center’ işbirliği ile yapılacak , ve dünyadan bu konuda çalışma yapan öne çıkan isimleri biraraya getirecek ‘Industry Perspectives on AR/VR’ konulu panelde konuşmacı olarak yer alacaktır.
 
Dr. Genç ,yirmi seneden fazla bir zamandır AR alanında çalışmaktadır. Endüstriyel kullanım için birçok AR sistemi geliştirmiştir. 2000-2012 yıllarında, Siemens Corporate Research’de  AR çalışmalarına liderlik etmiştir.  Bu alanda, onun üzerinde patent, ve kullanıcılar tarafından deneyimlenen birçok projesi ile , AR projelerinin, uygulama altyapısı sağlama teknolojileri  ve kullanıcı deneyimi konularına odaklanmıştır. 
 
Ülkemizin geliştirebildiği teknolojilerin Cebit gibi bir platformda sergileyecek olan CDMVision ,yeni dönemde de AR/VR da son teknolojiye ait çalışmalarına hızla devam etmektedir.
ETİKETLER : CDMVision CeBIT 2018

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics