Etkinlikler 11 MAYIS 2018 / 13:24

Data Center Türkiye 2018 Konferansı sektör paydaşlarını buluşturdu.

Data Center Türkiye 2018 Konferansı 8 Mayıs günü Wyndham Grand Levent’te gerçekleşti. Bu yıl 5. kez gerçekleşen etkinlik BThaber’in basın sponsorluğunda düzenlendi.

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Bilişim Altyapı Sistemcileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Taşlı, konuşmasına katılımcılardan, basın mensuplarına, konuşmacılardan, etkinlik sponsorlarına etkinliğin tüm paydaşlarına teşekkür ederek başladı.Cahit Arf’ın “Bilgi ve onun ürünü olan teknolojiyi üretmeyen toplumlar bağımsızlıklarını ve dolayısı ile mutluluklarını yitirirler” sözünü
katımlımcılara hatırlatan Taşlı, bilim ve teknolojiye sürekli adapte olmanın önemli olduğunu belirtti. Ülke olarak geçtiğimiz yüzyılda bu adaptasyonun yerine getirilemediğini söyleyen Taşlı, bugün sarfedilen bu çabadan ötürü gelecekten umutlu olduğunu söylemeden geçmedi.Etkinliğin bir diğer konuşmacısı ise Data Center Komite Başkan Rahmi Bıyıklı oldu. Bıyıklı, oda büyüklüğündeki bilgisayarların yer aldığı, yüksek maliyetli sıralı ihtiyaçların hakim olduğu bilişim sektörünün günümüze kadarki sürecine değindi. Güvenliğin büyük önem addettiğini belirten Bıyıklı, son zamanlarda Facebook ve Twitter üzerinden yaşanan güvenlik zaafiyetlerini hatırlattı ve ekledi:
“Yapılan araştırmalar güvenlik tehditlerinin yüzde 47’si organizasyon için yetkili kullanıcılardan sebepli. Bu kapsamda nasıl iyileştirmeler yapmalıyız?” dedi.

“BICSI Standart ve Sertifikasyonları, Mesleki Geliminize Nasıl Katkı Sağlar?” isimli konuşması ile etkinlikteki yerini alan BICSI Türkiye Başkanı Harun Çakır, BASID ile bu ölçekte bir etkinlik düzenlementen dolayı duydukları memnuniyete değindi. BICSI kapsamında sunulan eğitim programlarına değinen Çakır Telecommunication Designer Program, Outside Plant Design Program vb. gibi eğitimlerle uluslararası kabul gören detaylı eğitimler ile sektörü büyütmeye ve geliştirmeye gönüllü olduklarını belirtti.

Etkinliğin ana sponsoru olan HCS’den Ufuk Yılmaz ise hem güncel teknolojiler ve standartlar hem de sektöre dair önemli ipuçlarını gerçekleştirdiği “Yapısal Kablolamada Trendler & Çözümler” isimli sunumu ile paylaştı. Verilen kahve molasında sonra COMMSCOPE ve Schneider Electric Türkiye’den değerli konuşmacılar sahneye çıktı. Etkinliğin öğle arasından önceki son oturumu ise “Veri Merkezlerinin Geleceği ve Bulut Teknolojilerinde Hibrit Yapılanma” isimli panele sahne oldu. Versa Networks Ülke Müdürü Ahmet Türkgil’in moderasyonunda gerçekleşen panele, Veeam Ülke Müdürü Ozan İnan, Equinix Ülke Müdürü Mehmethan Şişik, NetApp Ülke Müdürü Behçet Yumrukçallı ve Fortinet Ülke Müdürü Serdar Yalçın’ın katılımları ile gerçekleştirildi.Etkinlik verilen yemek molasının
ardından, iki ayrı salonda 13 ayrı konuşmaya ev sahipliği etti.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics