Etkinlikler 09 OCAK 2018 / 12:54

Dijital liderler konuştu: "Demokratik erişim sağlanmalı"

Bilişim Zirvesi’nin ikinci gününde verilen iletişim arasının ardından, ‘Dijitalleşme Dijital Liderler İle Başlıyor’ başlıklı oturum düzenlendi. Tüm Fütüristler Derneği Başkanı Eray Yüksek’in yönettiği oturumun konuşmacıları ise Youth Holding’den Fütürist Girişimci Emrah Kaya, Deloitte Dijital Hizmetlerden Sorumlu Şirket Ortağı Hakan Göl ve Fütüristler Derneği Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Murat Şahin oldu.

 


“Yaşam süresi uzayacak, ne yapacağınızı bilmiyorsunuz şu anda, başınız belada” tespitini yapan Eray Yüksek, ilk sözü Emrah Kaya’ya bıraktı. Üç tane ‘G’ye dikkat çekti Emrah Kaya: Gençlik, gelecek ve girişimcilik. “Çünkü 2050’ye gideceksek bu üçünün üzerinde yükselecek büyün dünya” açıklamasını yapan Kaye şöyle devam etti.

 

 

Değerlendirme yapmayı seviyoruz

 

Murat Şahin ise Türkiye’den 5 girişimcinin 5 yıl önce Obama’nın davetlisi olarak Beyaz Saray’a gittiğini hatırlattı ve “Yaşadığımız bölgede petrolü dışarıda bıraktığımız zaman Türkiye en büyük ihracatçı” açıklamasını yaptı. İnsanlık tarihinin belki de en büyük değişiminin yaşandığı bu süreçte insanlığın da hiç olmadığı kadar hızlı değiştiğine işaret ederek, “Hayatımıza giren ilginç şeyler var, bunlardan biri ‘reytokrasi’. Reyingi sevdik ve her şeyi değerlendirmeyi seviyoruz. Taksiye bindikten sonra şoförü değerlendiriyoruz. İşte orada demokrasi devreye giriyor, taksi şoförü ya da kurye de bize puan veriyor” dedi.

 

 

“Her yıl konuştuğumuz önemli konulardan biri bizim geleceğimiz ne olacak konusu” diyen Hakan Göl’e göre, dijital teknolojilerle beraber, dönüp kendimize bakmamız olmaz. “2022’ye geldiğimizde, mevcut mesleklerin yüzde 57’sinin ortadan kalkacağını, yerini robotlara bırakacağını konuşuyoruz” diyen Hakan Göl, şu bilgileri katılımcılarla paylaştı:

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics