Etkinlikler 15 OCAK 2013 / 12:25

E-Güven’den değerlendirme toplantısı

E-Güven düzenlediği basın toplantısında elektronik imza ve 2013’ün potansiyel projeleri hakkında bilgi verdi.

E-Güven, bugün düzenlediği etkinlikte basın mensuplarıyla buluştu.Şirketin her yılın ilk ayında düzenlediği geçmiş seninin faaliyetleri ve yeni yıla yönelik öngörülerin değerlendirildiği toplantı da elektronik imza ve 2013’ün potansiyel projeleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Aynı zamanda E-Güven’in 10. kuruluş yılının da duyurulduğu toplantıda yıl içerisinde düzenlenecek olan etkinliklerle ilgili bilgi verildi.

2012 yılına yönelik değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda, E-Güven olarak şirketin sunduğu hizmetler üzerinden geçtiğimiz sene 36 milyon adet doğrulama işlemi yapıldığı açıklandı. Bunun yanında elektronik ortamda yapılan işlemlerin kayıt altına alınması, elektronik verilerin üretildiği ve değiştirildiği zamanın tespit edilmesine yönelik 1 yıl içerisinde 1 milyon 200 bin adet zaman damgası atıldığının da altı çizildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun, 2012 yılında yürürlüğe giren yeni Ticaret Kanunu’nun elektronik imza kullanımını önemli oranda arttıracağına dikkat çekti: “Elektronik imza; e-devlet, e-şirket ve e-vatandaş gibi tanımların altında yatan mantığın olmazsa olmazı… Bu nedenle elektronik imzanın yaygınlaşması devletin vatandaşlara, şirketlerin de müşteri ve çalışanlarına daha iyi hizmet veriyor olması anlamına geliyor. E-GÜVEN de bu konuda üstlendiği misyon uyarınca elektronik imzaların yaygınlaşması için önemli çalışmalar yapıyor. Diğer taraftan Yeni Türk Ticaret Kanunu sayesinde elektronik imza ticaret hayatının içine de vazgeçilmeyecek şekilde girmeye başladı. Bu sayede E-GÜVEN’in üretmiş olduğu elektronik ve mobil imzalar da daha geniş kitlelere ulaşarak günlük hayatımızı kolaylaştıracak hale gelecekler”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN