Etkinlikler 10 MAYIS 2017 / 16:17

Elektronik Haberleşmede Kişisel Veri Güvenliği ve Dijital Dönüşüm Konferansı’nda telekomünikasyon sektörünün geleceği masaya yatırılacak

TÜTED'in düzenleyeceği "Elektronik Haberleşmede Kişisel Veri Güvenliği ve Dijital Dönüşüm Konferansı" 24 Mayıs 2017 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilecek.

Telekomünikasyon sektörünün ülke ekonomisine katkısının artırması için teknolojinin baş döndüren hızını yakalaması gerektiği çok açık. Ancak bu gelişimin kalıcı ve güvenli olması için de veri güvenliği konusunda ciddi adımlar atılması gerekiyor. Bu önemli ihtiyaçtan yola çıkan Tüm Telekomünikasyon İş İnsanları Derneği, “Elektronik Haberleşmede Kişisel Veri Güvenliği ve Dijital Dönüşüm” konferansıyla telekomünikasyon sektörünü yakından ilgilendiren veri güvenliği konusundaki en güncel yaklaşımları masaya yatırmayı ve kalıcı çözümlerle sektörün veri güvenliği ihtiyaçlarına yön vermeyi hedefliyor.


 

Tüm Telekomünikasyon İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Dilek Bağdatlıoğlu, Elektronik Haberleşmede Kişisel Veri Güvenliği ve Dijital Dönüşüm konferansı hakkında şunları söyledi: “Sektörümüzün, kişisel verilerin korunması konusundaki güncel ihtiyaçlarından yola çıkarak düzenlediğimiz bu konferansta konuyla ilgili sorunların tanımlanmasına, teknolojik çözüm önerilerinin tanıtılmasına, çözümlerin uygulanabilir yöntem ve metodolojilerle gerçekleştirilmesine destek olmayı hedefliyoruz. Etkinlik süresince oluşacak içerik derneğimiz tarafından derlenerek, sektörün ihtiyaçlarına çözüm getirecek nitelikte modelleme ve regülasyon önerileri ışığında hazırlanacak ve Türkiye için bir model önerisi oluşturulacaktır.  Hazırlanacak olan model/regülasyon önerisi basılı bir başvuru kitapçığı haline getirilerek, kamu kurum ve kuruluşları da dahil olmak üzere ilgili tüm paydaşlarla paylaşılacaktır.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics