Etkinlikler 13 HAZİRAN 2013 / 09:51

Engelli sosyal hakları konuşuldu

TOFD’nin iş ortakları arasında yer aldığı Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından fonlanan Grundtvig Yetişkin Eğitimi Programı kapsamındaki Missing Link Projesinin ikinci toplantısı 6- 8 Haziran 2013 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, ilki Belçika’da düzenlenen “Missing Link Projesi” kapsamında gerçekleştirilen ikinci toplantıya ev sahipliği yaptı. İstanbul Wow Otel’de gerçekleşen toplantıda Grundtvig Yetişkin Eğitimi Programı kapsamında biz dizi çalışma yapılarak, engellilerin topluma katılımının sağlanması konusunda önemli kararlar alındı.

Belçika’dan Ado Icarus isimli sivil toplum kuruluşunun, İsveç’ten Gothenburg Üniversitesi ile Tjörn Belediyesinin, İngiltere’den Commpact adlı sivil toplum kuruluşunun ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin katılım sağladığı ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin ev sahipliği yaptığı toplantıda kurumlar ülke bazında engelli çocuğu olan ailelerin sahip oldukları sosyal haklara ilişkin sunumlarını yaptılar.

Tecrübe aktarımlarıyla zenginleştirilen toplantılar kapsamında Bağcılar Engelliler Sarayı’na bir ziyaret gerçekleştirildi ve proje partnerleri ülkemizde engelli çocuklara ve engelli çocuğu olan ailelere sunulan hizmetlerle alakalı bilgilendirildi. Yapılan çalışma ve ziyaretlerin sonunda katılımcılara TOFD merkezinde düzenlenen törenle katılım sertifikaları verildi.