Etkinlikler 13 HAZİRAN 2013 / 09:51

Engelli sosyal hakları konuşuldu

TOFD’nin iş ortakları arasında yer aldığı Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından fonlanan Grundtvig Yetişkin Eğitimi Programı kapsamındaki Missing Link Projesinin ikinci toplantısı 6- 8 Haziran 2013 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, ilki Belçika’da düzenlenen “Missing Link Projesi” kapsamında gerçekleştirilen ikinci toplantıya ev sahipliği yaptı. İstanbul Wow Otel’de gerçekleşen toplantıda Grundtvig Yetişkin Eğitimi Programı kapsamında biz dizi çalışma yapılarak, engellilerin topluma katılımının sağlanması konusunda önemli kararlar alındı.

Belçika’dan Ado Icarus isimli sivil toplum kuruluşunun, İsveç’ten Gothenburg Üniversitesi ile Tjörn Belediyesinin, İngiltere’den Commpact adlı sivil toplum kuruluşunun ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin katılım sağladığı ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin ev sahipliği yaptığı toplantıda kurumlar ülke bazında engelli çocuğu olan ailelerin sahip oldukları sosyal haklara ilişkin sunumlarını yaptılar.

Tecrübe aktarımlarıyla zenginleştirilen toplantılar kapsamında Bağcılar Engelliler Sarayı’na bir ziyaret gerçekleştirildi ve proje partnerleri ülkemizde engelli çocuklara ve engelli çocuğu olan ailelere sunulan hizmetlerle alakalı bilgilendirildi. Yapılan çalışma ve ziyaretlerin sonunda katılımcılara TOFD merkezinde düzenlenen törenle katılım sertifikaları verildi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN