Etkinlikler 20 EYLÜL 2017 / 14:10

Fujitsu Türkiye "Herşeyin İnterneti" isimli sunumu ile Teknoloji Platformu'ndaydı

24 Ağustos 2017 Perşembe günü BThaber destekleri ile Bilişim Zirvesi Şirketi tarafından gerçekleştirilen yılın son Teknoloji Platformu “Dijital Ekosistem: IoT ve M2M” ana temasında gerçekleşti.

“Akıllı1Dünya” mottosunda gerçekleşen etkinliğin Altın Sponsoru olan Fujitsu Türkiye’nin “Herşeyin İnterneti” isimli paylaşımı Fujitsu Türkiye Satış Öncesi Destek Direktörü Emin Çalıklı tarafından yapıldı. Önce Fujitsu hakkında bilgi vererek, kurumsal çözümlerini tanıtan Çalıklı, ardından da ‘insan odaklı inovasyon’ felsefesinin geldiği noktayı şu sözlerle anlattı: “Yapay zeka için değişik bir CPU tasarımına başladık. Yapay zekada kural koymak isteyenler var, ama bilimin etiği yok ve bence iş çığırından çıkıyor. Kişi başına 6 IoT cihaz düşüyor ve bunların güvenliği çok önemli. IoT cihazları üzerinden kurum ya da kişisel ağlara sızma ve diğer ağlara saldırı riski var. Ayrıca ‘Things BOT’ gibi yeni bir kavram var. Kuantum işlem her şeye cevap değil ve yapay zeka ile birlikte tüketici tarafına inmesi için 10 yıl gerek, ama çok da uzun ömürlü olmayacak.”22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN