Etkinlikler 27 ARALIK 2016 / 16:20

Geleceğin Mobil Haberciliğini Kodladılar

House of Apps'in hayata geçirdiği, Hürriyet'in sponsorluğundaki hackathon, 23-24-25 Aralık 2016 tarihlerinde Levent Workinton’da gerçekleştirildi.

 

Geleceğin habercilik dünyasını şekillendirmek için mobil yazılımcıları bir araya getirmek amacıyla, House of Apps ve Hürriyet ortaklığında gerçekleştirilen hackathonda 75 katılımcı ve 22 takım yer aldı. Katılan ekipler 3 gün boyunca Hürriyet API kullandı ve mobil kod yazdı. Bilişim sektörünün önde gelen isimlerinin jüri olarak yer aldığı hackathonda; Hürriyet CTO'su Umut Gökbayrak ve ekibinden mentorlar da etkinlikte yer aldı.

 

22 takım arasından; 3.’lük ödülünü “Team Rocket”, 2.’lik ödülünü “VN” ve birincillik ödülünü 'Odaklan' isimli takımlar aldı. 

 

Ödül töreninde konuşma yapan Hürriyet Dünyası Ürün ve Teknolojiden Sorumlu Direktörü (CTO) Umut Gökbayrak, "Bizler için heyecanlı bir hackathon oldu, çünkü gerçekten çok güzel işler ortaya çıktı. Dereceye giremeyen arkadaşlarımın da üzülmelerini istemem çünkü bu ruhu yaşamak ve burada bir tecrübe edinmek çok önemliydi" diye konuştu. Gökbayrak, “Burada yaratmış olduğunuz uygulamalar appstore’da açık bir şekilde yayınlanırsa, buradan çok büyük bir kazanım elde etmiş olacağız. Eğer arzu ederseniz projelerinizi Appstore’da yayınlarsanız, sizden sonra gelenlerin bunlardan istifade etmesini sağlamış olursunuz" diye de katılımcılara tavsiyede bulundu.  

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN