Etkinlikler 23 MAYIS 2014 / 17:01

Genç Türkiye Zirvesi başladı

“Genç Türkiye Zirvesi” 23-24-25 Mayıs 2013 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda, “İnovatif Düşün Geleceği Yönet” ana teması ile bu sene 2.kez yapılıyor.  Bilim Sanayi ve Teknoloji  Bakanı Fikri Işık  Zirvenin açılışında yaptığı konuşmasında "550 gence her yıl başlangıç sermayesi dediğimiz tekno girişim sermaye desteği vermek istiyoruz." diyerek TGSD desteklerine dikkat çekti.

Onbinlerce başvuru içerisinden seçilen 3.000 stratejik vizyon sahibi genç; sivil toplum kuruluşları, iş dünyası temsilcileri, sanatçılar, yazarlar, gazeteciler ve bakanlar ile bir araya geliyor.

İnfoloji tarafından düzenlenen Genç Türkiye Zirvesi; Yıldız Teknik Üniversitesi öncülüğünde, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Sanayi Odası, Türkiye İhracatçılar Meclisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı birikimi ve iş birliği ile gerçekleştiriliyor.

Zirve’de gençlerle buluşacak isimlerden bazıları: Zirve Koordinatörü Muhammed Atilla Sevim, YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Dr. Faruk Özlü, IBM Türkiye Genel Müdürü Isabel Gomes Cagigas, Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerem Alkin, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Yalçın Karayağız, Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı.

Genç Türkiye Ödülleri Sahiplerini Bulacak
Genç Türkiye Zirvesi’ndeİnovasyon, Kentsel Dönüşüm, Ulaşım Teknolojileri, Stratejik Sektörler, Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Kültür Sanat Ödülleri olmak üzere 7 kategoride toplam 14 ödülle birlikte etkinliğe katkıları ile öne çıkan isimlere de “Genç Onur Ödülleri” verilecek.