Etkinlikler 12 ŞUBAT 2013 / 12:36

Gündem büyük veri ve bulut

İnterpromedya tarafından düzenlenen BThaber Platform toplantılarının 2013 yılı ilk etkinliği ‘Bulut Bilişim ve Büyük Veri’ başlığında Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Sektörün önde gelen şirketlerinin katıldığı toplantıda, yerli ve yabancı bilişim uzmanları gerek küresel gelişmeleri ve yenilikleri paylaştı, gerekse bulut bilişim ve büyük veri başlığında geleceğin yol haritasını çizdi.

Etkinliğin açılış konuşmasını BThaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Sarı yaparak, 2013 yılının ilk platform toplantısını büyük veri ve bulut bilişim başlığında düzenlediklerini, 2013 yılında toplam 6 platform toplantısı düzenlemenin hedeflendiğini vurguladı. Forrester Research İş Geliştirme Direktörü Cem Mesçi, büyük veri ve buluttaki fırsat ve tehditleri, konuyla ilgili bir araştırma ekseninde anlatırken, Ereteam Genel Müdürü Kutlay Şimşek de bu iki konuda yaptıkları çalışmalar ve hayata geçirdikleri işbirliklerini anlattı. Microsoft Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Bulut Direktörü Hani Shakeel, bulut konusunda kapsamlı çözümlerini, Türkiye ve bölgenin potansiyelinin bu konudaki gelişimini anlattığı sunumunda, yeni çözümlerinin de yakında pazarda olacağı bilgisini verdi. Günün ilk yarısında ‘Teknolojik İkizler: Bulut bilişim ve büyük veri’ başlığında düzenlenen panele ise Ereteam Çözüm Direktörü Gökhan Mataracı, Microsoft Teknoloji Çözümleri Grup Müdürü Necip Özyücel, Aktek Genel Müdürü Reha Çetin ile Atos Dış Kaynak Kullanım Hizmetleri Direktörü Tuğyan Ünsal katılarak, bulut bilişim, büyük veri ve bu yapıda güvenlik ile yeni eğilimler konusunda yorumlarını paylaştı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN