Etkinlikler 11 MART 2014 / 10:14

Hedef Nasdaq

Logo ve Netsis’in İş Ortakları İlk Kez Buluştu. “Birlikte Daha Güçlüyüz”Türkiye’nin önde gelen iki kurumsal iş yazılımları üreticisi LOGO ve Netsis’in birleşmelerinin ardından ilk kez yapılan İş Ortakları Toplantısı, “Birlikte Daha Güçlüyüz” temasıyla Antalya’da gerçekleştirildi. Tüm Türkiye’den 700’ün üzerinde iş ortağının katıldığı etkinlikte; Logo ve Netsis’in sinerjisinden doğan gücün, yazılım alanında Türkiye’den milli bir şampiyon yaratma potansiyeline değinildi. e-Devlet uygulamaları, siber güvenlik ve iş zekası çözümlerinin yanı sıra, ödüllü bulut çözümleriyle ilgili sunumların paylaşıldığı toplantı, başarılı iş ortaklarına verilen ödüllerle son buldu.

Satın almalarla büyümeye devam edeceğiz

Toplantının açılış konuşmasını yapan LOGO Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut, Türkiye’de henüz çok genç olan yazılım sektöründe 30. yıla girmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Tekbulut, “Alanında öncülük etmekten, dünya devleriyle rekabetten yorulmamış bir genç olarak, ikinci 30 yılımıza başlıyoruz. 2000’li yılların başından itibaren çok önemli bir gençleşme ve kurumsallaşma sürecine girdik. Özellikle son 3 yılda, Logo’yu bugünlere taşıyan iyi işlere imza attık. 2013 ise bir anlamda Logo’nun tarihinde kilometre taşı oldu. Mediterra ve Netsis’le birlikte daha da güçlendik. Bundan sonra da ArGe’ye yatırım yapmayı sürdürecek, yeni satın almalarla büyüyeceğiz. Hedefimiz, 5 yılda en az 5 kat büyümek ve Türkiye’nin halka açılan ilk şirketi Logo’yu Nasdaq’a taşımak.” dedi.

Mediterra Kurucu Ortağı ve Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Erkurt ve Netsis Kurucusu Murat Ihlamur toplantıda birer konuşma yaptı. Netsis Kurucusu Murat Ihlamur, Logo ve Netsis olarak birbirlerine her zaman saygılı bir rekabet içinde olan iki yazılım firması olduklarını ve bundan sonra yazılım sektöründe birlikte daha güçlü olarak yer alacaklarını ifade etti.

Logo Yazılım İcra Kurulu Başkanı Buğra Koyuncu ise konuşmasında LOGO’nun büyük bir aile olarak yakın gelecek hedefleri ve bu hedeflere ulaşmak için planlanan stratejileri katılımcılarla paylaştı. Ürünlerden rekabete, yeni çalısma koşulları hakkında bilgiler veren Koyuncu "Büyümeyi yönetmek, küçülmeyi ve krizleri yönetmekten daha zordur" dedi. LOGO ve Netsis iş ortaklarına 2013 yılı performans ödülleri de dağıtıldı.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics