Etkinlikler 06 MART 2013 / 14:05

HP yeni ürünlerini tanıttı

HP, 5 Mart Salı günü İstanbul The Hall’da düzenlediği etkinlikte en son HP ürün ve teknolojilerini tanıttı. HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Ülke Müdürü Ertuğ Ayık’ın yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik demo alanında yapılan ürün ve teknoloji tanıtımlarıyla sürdü. Etkinlik, rock grubu Malt ve DJ Cihan Aksoy’un performanslarına da sahne oldu.

IDC rakamlarına göre 2012 yılında lazer ve inkjet yazıcıların da dahil olduğu toplam yazıcı pazarında yüzde 47’lik pazar payına sahip olan HP'nin, 2012 yılı toplam bilgisayar pazarında da yüzde 15,2’lik pazar payına sahip olduğu açıklandı. 2012’de kurulan HP Küresel Mobilite İş Ünitesi ile iş dünyasındaki tablet ihtiyacını karşılama çalışmalarına hız verdiklerini anlatan Ertuğ Ayık şu açıklamaları yaptı: “İş dünyası için ürettiğimiz yeni ElitePad 900, sıradan tabletlerin ötesine geçerek dizüstü bilgisayar olarak da kullanılabiliyor. Yakında finans, havayolu, bankacılık ve ilaç gibi sektörlerde faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük şirketlerinde ElitePad 900 tabletlerimizin büyük bir ilgiyle kullanıldığına şahit olacaksınız. HP ElitePad 900 dünyanın ilk ve tek kurumsal tableti. SAP ve Oracle gibi BT ortamlarına kolaylıkla entegre olması ve bilinen Windows uygulamalarına uyum sağlaması verimlilik açısından büyük avantaj doğuruyor. İş dünyasının en önemli değerleri olan bilgi ve veriyi mükemmel bir şekilde korumasının yanında askeri dayanıklılık testlerinden de başarıyla geçmiş bir ürün.”

Ertuğ Ayık yeni duyurulan Android işletim sistemli HP Slate7 ile tüketici tabletlerinde de iddialı olduklarını belirtti. Tüketiciler ve kurumlar arasında büyüyen tablet ihtiyacını karşılama adına HP’nin işletim sistemleri konusunda geniş bir çeşitlilik sunmayı sürdüreceğini ifade eden Ayık, HP Slate7 için şunları söyledi: “Yeni HP Slate7 tüketici tableti segmentine çetin bir giriş noktasını temsil ediyor. Yeni tabletimiz tüketicilerin HP’den beklediği ve alışık olduğu servis ile destek kalitesini barındırıyor. 17,78 cm boyutunda yatay ekranı ve 368 gram ağırlığıyla HP Slate7 ideal bir yol arkadaşı olarak öne çıkıyor.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN