Etkinlikler 02 NİSAN 2013 / 10:42

ICT Summit Now Bilişim Zirvesi’13 için erken kayıtlar başladı

İnterpromedya’nın bu yıl 13.’sünü düzenlediği Bilişim Zirvesi, uluslararası bir kimlik kazanıyor. Bundan böyle “ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi” adıyla anılacak etkinlik Avrasya ve Afrika bölgesinin, diğer bir deyişle “Yeni Eski Dünya”nın en büyük bilişim zirvesi oluyor. Tüm bilişim teknolojileri profesyonellerini ve meraklılarını 24-26 Eylül 2013 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde toplayacak zirvenin teması ise: “Daha hiçbir şey görmediniz!”


İnterpromedya’nın bu yıl 13.’sünü düzenlediği Bilişim Zirvesi, yepyeni bir logo ve iddialı bir yaklaşım ile bundan böyle Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarının en büyük zirvesi olarak “ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi” adıyla anılacak. Zirve, “Eski Dünya” olarak bilinen Afrika, Asya ve Avrupa’nın yeniden dünyanın merkezine oturmasına istinaden NOW (New Old World- Yeni Eski Dünya) ismini taşıyor. Üç kıtanın farklı coğrafya ve kültürlerinden iş ve teknoloji liderlerini 24-26 Eylül 2013 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde İstanbul’da buluşturuyor. 


Bilişim teknolojilerinin zirvesi: “Yeni Eski Dünya”


Uluslararası bir hüviyete sahip ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’nin Avrupa, Asya ve Afrika bölgesinin en büyük bilişim zirvesi konumunda bulunduğunu belirten İnterpromedya Genel Müdürü Güldane Taşdemir: “Yeni ismiyle anılmadan önce geçtiğimiz yıl son kez düzenlediğimiz ICT Summit Eurasia Bilişim Zirvesi’ne 6bine yakın katılımcı iştirak etmiş, ulusal ve uluslararası basından toplam 155 basın mensubu zirveyi takip etmişti. Bilgilendiriciliğinin yanı sıra farklı ve yaratıcı konferanslara ve panellere ev sahipliği yapan zirvede ayrıca 358 konuşmacı yer almıştı. “Daha hiçbir şey görmediniz!” temasıyla düzenlenecek bu seneki zirvede de farklı konularda konferanslar, oturum ve seminerler, eşleştirme / buluşturma ortamları, tanıtım alanları ve sosyal etkinlikler olacak. Yaratıcı sunumlar ve sürpriz isimlerle zirve, yapılacağı tarihlerde, dünyada bilişim teknolojileri alanındaki en büyük etkinlik olacak.” görüşlerinde bulundu.


6 binin  üzerinde katılımcı

Zirve için erken kayıtlar 30 Nisan’da başlayacak. Bu yıl Zirve için iki taılım şekli belirlendi. Erken kayıt ücreti standart katılımcı için 250 avro, VIP katılımcı için 500 avro olacak. Normal kayıt dönemi ise 1 Mayıs-23 Eylül tarihleri arasında başlayacak. Buna göre ücretler standart katılımcı 550 avro, VIP katılımcı 800 avro olacak. Zirve zamanı (24-25-26 Eylül) yapılacak kayıt ücretleri ise standart katılımcı 650 avro, VIP katılımcı 900 avro olarak belirlendi.  “Yeni Eski Dünya”nın en büyük bilişim etkinliği, ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’ne bu yıl 6 binin üzerinde rekor katılımcı hedefleniyor.

ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’13 hakkında:

İnterpromedya tarafından 2000 yılından bu yana düzenlenen Bilişim Zirvesi, bu yıl “Daha hiçbir şey görmediniz” teması altında gerçekleştirilecek. ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’13, Avrupa-Asya ve Afrika kıtalarının en etkili ‘iş birliği’ zirvesi olmayı hedeflerken, faaliyete geçtiği günden bu yana, bölgenin en önemli bilişim iş birliği fırsatlarına ev sahipliği yapmakta ve farklı coğrafyaların ve kültürlerin teknoloji ve iş dünyalarının buluştuğu, küresel bir etkinliğe dönüşmektedir.

Bu yıl daha teknolojinin bize gösterecek çok şeyi olduğundan hareketle yola çıkan ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’13, bölge ülkelerini bilişimin ortak paydasında, Türkiye’de buluşturacak. Orta Doğu, Kafkasya ve Balkan ülkelerinden gelecek teknoloji ve iş profesyonellerinin yanı sıra, ülkemizin siyaset, kamu ve iş çevrelerinin önde gelen temsilcilerin de katılacağı ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’13 uluslararası boyutta bir teknoloji ve iş gündemi yaratacak. Zirve, geleceğe yönelik yenilikçi stratejileri ve yol haritalarını tartışmaya açarken, bölgede etkin iş birlikleri kurulmasına da zemin teşkil edecek.

Bölgedeki bilişim teknolojileri ürün ve hizmetlerinin sağlayıcı ve kullanıcıları, düzenleyici ve kural koyucu kurumların temsilcileri, araştırmacılar ve akademisyenler, sınırların ötesine geçen bu buluşmada Türkiye’de bir araya gelerek küresel teknoloji gündeminde söz sahibi olacaklar. 

ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’13, 24-26 Eylül 2013 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.


ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi ’13’ye katılım ve daha fazla bilgi için: http://www.ictsummitnow.com