Etkinlikler 01 MART 2013 / 12:43

İhracatta gelişen hedefler

TET (İstanbul Elektrik-Elektronik, Makine ve Bilişim İhracatçıları Birliği) Türkiye’nin teknolojideki gücünü temsil eden elektrik-elektronik, makine ve bilişim sektöründe 2012 yılının en başarılı ihracatçılarını ödüllendirdi. 2012 yılında ihracatını 10 milyon doların üzerine çıkarmayı başaran 6 farklı kategorideki 60 firmanın oluşturduğu ‘Onur Listesi’nde yer alan Anatech Dış Ticaret, ‘Tüketici Elektroniği’ kategorisinde ödül aldı.

Four Seasons Hotel Bosphorus’da düzenlenen tören, TET Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Törende, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ve T.C Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Yakıcı da birer konuşma yaptı. “Elektrik-Elektronik sektörü 2012 Yılı İhracat Başarı Ödülleri”; Beyaz Eşya, Tüketici Elektroniği, Diğer Dayanaklı Tüketim Malları, Kablolar, Elektrik-Elektronik Üretim ve Dağıtım Ekipmanları ve Makine olmak üzere toplam 6 kategoride sahiplerini buldu.

Anatech Dış Ticaret Genel Müdürü Selman Yılmaz, “İş modelimiz, gerek ürünleri pazara sürdüğümüz perakende kanallarında, gerekse müşteri tarafında kabul gördü. Önümüzdeki dönemde iş modelimize Doğu Avrupa ve Orta Doğu pazarlarını entegre ederek, 2013 yılında hedefimiz olan 100 milyon bandını geçmeyi amaçlıyoruz” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics