Etkinlikler 14 MART 2014 / 16:24

İnovatif giysiler dokunuyor

Bu yıl 6.sı düzenlenecek UTİB Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi'ne  346 tekstil projesi başvurdu.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından düzenlenen “Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Uluslararası 6. Ar–Ge Proje Pazarı Zirvesi” etkinliğine toplam 346 proje başvurusu geldi. Yapılan başvurular arasında ağırlıklı olarak savunma sanayinde kullanılacak tekstil ürünlerine yönelik projeler ve fonksiyonel giyim tekstilleri yer alıyor.

Savunma sanayi ve fonksiyonellik ön planda
Yurtiçi ve yurtdışında pek çok akademisyen ve profesyonelin katıldığı etkinlikte; özellikle koruyucu ve askeri tekstiller, taşıt tekstilleri, inşaat tekstilleri, fonksiyonel giyim tekstilleri, banyo, havlu, perde, döşemelik, halı ürünleri gibi ev tekstili alanlarında sergilenecek projelerin büyük ilgi görmesi bekleniyor.
Uluslararası platformda önemli gelişmelerin ve yeniliklerin interaktif olarak aktarıldığı, sektör için önemli adımların atıldığı, tekstil ve konfeksiyon sektörlerinin gelecek vizyonuna ışık tutan UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Uluslararası Ar- Ge Proje Pazarı Zirvesi’nde geçmiş dönemlerde sunulan projelerden 80’i devlet desteği almıştı.
UTİB'in BEBKA ortaklığında gerçekleştirdiği etkinlik,Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin  koordinatörlüğünde  Ekonomi Bakanlığı desteğiyle Bursa’da gerçekleştirilecek. Etkinliğin açılışında modacı Bora Aksu“Tasarımcı Olmak” konulu bir sunum gerçekleştirecek.Avrupa Tekstil Platformu Genel Sekreteri Lutz Walter’ın konuşmacı olarak katılacağı ve iki gün sürecek etkinliklerde, uzmanların sunumları ve çeşitli atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics