Etkinlikler 07 ARALIK 2016 / 18:09

İş analizinde başarı için sürekli gelişim şart

BA-Works tarafından düzenlenen iş analizi konferansı BAistanbul, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da farklı sektörlerden profesyonelleri buluşturdu. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan BA-Works Yönetici Ortağı Pınar Cinali, iş dünyasının değişen ihtiyaç ve beklentilerine yanıt verebilmek için iş analistlerinin de kendilerini kesintisiz geliştirmeleri gerektiğini söyledi.

BA-Works tarafından düzenlenen, Türkiye’nin ilk iş analizi konferansı olan BAistanbul’un ikincisi gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da farklı sektörlerin profesyonellerinden ilgi gören etkinlikte, bilişim, iş analizi, inovasyon ve iş geliştirme alanlarında dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen isimleri söz aldı.
 

BAistanbul 2016’nın açılış konuşmasını yapan BA-Works Yönetici Ortağı Pınar Cinali, EMEA bölgesindeki pek çok kuruma danışmanlık ve benzeri gibi hizmetilerin  sunulduğunu belirtti. Böylesi bir uzmanlık ve bilgi birikimi ile BAistanbul’u hayata geçirmekten mutluluk duyduklarını söyleyen Pınar Cinali, bu yılki etkinliğin “İş Analisti 2.0” teması ile iş analistlerinin değişen ve dönüşen rolüne odaklandığını ifade etti.


Türkiye İş Analizi Raporu'ndan veriler paylaşıldı
Konuşmasında BA-Works tarafından hazırlanan Türkiye İş Analizi Raporu’nun 2016-17 sunumundan başlıklar da aktaran Pınar Cinali, şu bilgileri verdi: “Şu an Türkiye’de İş Analizi alanında iş analisti, sistem analisti gibi farklı unvanlarla görev yapan 10 bini aşkın profesyonel bulunuyor. Araştırmamıza katılan iş analistlerinin yüzde 35’i, iş analistliği kariyerlerine devam edeceklerini ifade ediyor. İş analisti olmayan katılımcıların yüzde 7’si ise kariyerlerine bu yönde yol vermeyi istediklerini belirtiyor. İş Analisti 2.0 modelini düşündüğümüzde, her iki kesimin de iş analizine yönelik değişen ve artan beklentileri karşılamak üzere kendilerini sürekli geliştirmek zorunda olduklarını söyleyebiliriz. Değişen iş ihtiyaçlarını karşılamak için sahip olunması gereken yeteneklerden bazıları ise problem çözme ve karar verme, iletişim becerileri ile stratejik düşünme olarak öne çıkıyor.”  

Ana sponsorluğunu BI Technology, Garanti Teknoloji, OBSS ve Yapı Kredi’nin üstlendiği, ModernAnalyst.com, Kariyer.net, Memorial ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı tarafından desteklenen BAistanbul 2016’un konuşmacıları Chris Matts, Peter Leeson ve Yaaqub Mohamed olarak sıralandı. 

Etkinlikte, iş analisti rolünden değişen beklentilerin tartışıldığı, moderatörlüğünü BA-Works Kurucu Ortağı Barış Sarıalioğlu’nun üstlendiği bir de panel düzenlendi. E-ticaret, finans-sigortacılık ve telekom-ileri teknoloji ana başlıkları altında eş zamanlı oturumların da gerçekleştiği BAistanbul 2016, her biri alanında uzman 20 konuşmacıyı ağırlayarak katılımcıların faydalı bir gün geçirmelerini sağladı.  

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics