Etkinlikler 27 OCAK 2018 / 20:40

Kanal, büyümenin itici gücü olmayı sürdürecek

Türkiye’deki iş ortakları ile bir araya gelen F5 Networks’ün yetkili isimlerine göre, tüm pazarlarda olduğu gibi Türkiye’de de yetkin iş ortaklarının oluşturduğu kanal yapısı, büyümenin itici gücü.

Prolink & F5 Networks İş Ortakları Toplantısı, 16 Ocak Salı günü Soho House İstanbul’da sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Prolink ve F5 arasındaki verimli işbirliğinin yıllar içindeki gelişimine dikkat çekilen toplantıda, gerek 2018 yılı gerekse orta vade için hedefler de karşılıklı olarak paylaşıldı.

İş ortaklarını buluşturan toplantıda açılış konuşmasını F5 Networks MEA Bölgesi Güvenlik Satışları Bölge Sorumlusu Tabrez Surve yaptı. İstikrarlı büyüme sergileyen bir şirket olarak hayata geçirdikleri güçlü işbirliklerinin, F5’i sektörde farklı kıldığını vurgulayarak sözlerine başlayan Tabrez Surve, kurumsal büyümenin temelindeki üç temel unsura ve bunların Türkiye’deki yansımalarına dikkat çekti. Buna göre, bulut bilişim giderek büyürken, Türkiye pazarında da güçlü büyümenin işaretlerini görmek mümkün. Bu büyümenin temelinde ise ‘çoklu bulut’ yapısı var. İkinci büyüme unsuru ise güvenlik ve Tabrez Surve’nin sunumunda işaret ettiği gibi, Türkiye’de de bölgenin en büyük saldırılarının olduğu gerçeğini bilmek ve buna karşı önlem almak gerek. Büyüme potansiyelini pekiştiren üçüncü unsur ise IoT ve Tabrez Surve’ye göre IoT, dünyayı değiştirecek bir dalga.

Geliştirici ekosistemi ile işbirliği gelişecek

Bu üç dikey başlığı, F5’in önceliği olarak gösteren Tabrez Surve, “Kanal iş ortaklarımız için de bu başlıklarda fırsatlar yaratmaya öncelik veriyoruz” bilgisini verdi. Bu üç başlığa yatırım yaparak, kanal iş ortaklarının da işini büyütmesini hedeflediklerini vurgulayan Surve, “Büyümenin temelinde artık bulut bilişim var” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

“Çoklu bulut yapısının orkestrasyonu geldiğimiz noktada büyük bir gereklilik. F5 olarak teknoloji odaklı işbirliklerimiz çok güçlü ve niteliği sürekli artırmak üzere kanalı geliştirmeye önem veriyoruz. Geliştirici ekiplerle (Devops) de küresel bazda yakın temas içindeyiz. Çünkü sayısı sürekli artan uygulama ekosistemi bunu gerektiriyor. İşte bu sebeple 2017 yılının son çeyreğinde F5 olarak ‘Super-NetOps’ yapısını hayata geçirmeye başladık. Netops ve devops ekiplerinin işbirliğinin BT’de sürekliliği olan yenilikler ve gerçek kurumsal fayda için önemli ve gerekli olduğuna inanıyoruz. Bulut bilişimin MEA bölgesinde gelişme sürecinde olduğunu biliyoruz ve benzer bir potansiyel Türkiye pazarı için de geçerli. Gittikçe daha çok bulut sağlayıcının gelişmekte olan pazarlarda, özellikle MEA bölgesinde konumlanmaya başlaması ise Türkiye özelinde önemli bir fırsat noktası. Böylece, örneğin ABD pazarında sunduğumuz Devops odaklı fırsatlar gibi yenilikleri MEA bölgesinde de sunabilmek için gereken fırsatı yarattık.”

İş ortaklarımızla yine verimli bir yıl olacak

Tabrez Surve’nin ardından sözü F5 Networks MEA Bölgesi Kanal Satış Direktörü Nasser El Abdouli aldı. Kendi teknolojilerine sahip olmalarını F5 adına büyük bir avantaj olarak tanımlayan Nasser El Abdouli, “Önemli bir pazar gücümüz var ve bu da bizi özgür kılıyor” dedi. Kurulduğu günden bugüne teknolojik yeniliklere yatırım yapma motivasyonu ile hareket eden F5’in bu alandaki gücünü ‘önemli bir bağımsızlık’ unsuru olarak tanımlayan Nasser El Abdouli, 2018 yılı öncelikleri paralelinde iş ortaklarına şöyle seslendi:

“İş ortaklarımız olarak sizler de bu yapının önemli bir parçasısınız. Türkiye’de iki ofisimiz var ve amacımız; gücümüzü ortaya koymak. Sektör; bizim gibi kanal odaklı ilerlemenin önemin farkında. Amacımız ise sizin yardımınızla müşterilerimizin F5 teknolojilerini tanımasını, bunları kurumsal BT yapılarında kullanmaktan mutlu olmasını sağlamak. İŞ ortağı ekosistemimize yatırımlarımız 2018 yılında da devam edecek. Bulut bilişim başta olmak üzere yerel pazar ve ihtiyaçlarına uygun çalışmalara imza atmayı sürdüreceğiz. Bu stratejik başlıklar büyüme önceliğimiz ve yatırım odağımız olacak. İş ortaklarımızın gücüne inanıyor, yeni mali yılda da yine başarılı olacağımızı, sizlerle birlikte büyüyeceğimizi biliyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics