Etkinlikler 02 NİSAN 2013 / 13:35

KOBİ'ler için İşinizde Bulut Zirvesi yapılıyor

[caption id="attachment_37791" align="alignleft" width="280"] Hakan Binbaşgil - Serpil Timuray - Tamer Özmen[/caption]

Microsoft Türkiye tarafından düzenlenen İşinizde Bulut Zirvesi öncesinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Serpil Timuray ve Tamer Özmen Vodafone ve Microsoft’un ortaklaşa olarak KOBİ’lere yönelik sunduğu Kırmızı Bulut hizmetinin yeni bir aşamasına geçildiğini belirttiler. İlk olarak söz alan Tamer Özmen, Microsoft Office çözümlerinin dünyada bir milyar kişi tarafından kullanıldığını söyledi.

Bulut bilişim üzerinden sunulan Office 365 çözümleri ile çalışanların her yerden Office araçlarına ve kurumsal BT hizmetlerine erişebileceğini belirten Özmen, Vodafone ile yaptıkları işbirliği sayesinde KOBİ’lerin de bu hizmetlerden çok uygun bedeller karşılığında faydalanma imkanı bulduklarına dikkat çekti.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ise, Microsoft ile yaptıkları işbirliğinin BT hizmetleri anlamında kendilerine çok önemli tecrübeler kazandırdığını belirterek, Kırmızı Bulut hizmeti kapsamında Office 365 çözümlerinin de KOBİ’lere sunuluyor olmasının özellikle son dönemde artan veri depolama ve bu verilere kolay ulaşım ihtiyaçlarına yönelik büyük avantaj sunduğunu belirtti.

[caption id="attachment_37790" align="alignright" width="280"] Tamer Özmen - Serpil Timuray[/caption]

KOBİ’lerin makro ekonomik anlamda bir büyüme yaratabilmeleri için BT’ye yatırım yapmalarının kaçınılmaz olduğunu söyleyen Timuray, Microsoft’la birlikte Kırmızı Bulut kapsamında işletmelere sundukları e-posta, web yönetimi, iş yönetimi, Vodafone Locate, bilgi güvenliği gibi hizmetlerle maliyette yüzde 95 oranında tasarruf sağlayarak küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin uygun bedellerle büyük şirketlerle rekabet edecek fırsat eşitliğini sağlayan BT hizmetlerine erişebildiklerini söyledi.

Basın mensuplarıyla yapılan toplantıdan sonra Tamer Özmen ve Serpil Timuray Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil ile birlikte İşinizde Bulut Zirvesi’nin açılış konuşmasını gerçekleştirdiler. KOBİ’lere yönelik bulut hizmetleri ve sağlayacağı faydaların anlatıldığı toplantı, Swissotel The Bosphorus’da halen devam ediyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics