Etkinlikler 13 NİSAN 2017 / 15:43

Konya BTvizyon Anadolu Toplantıları destekleyeni Ahmet Öztürk - KOBID

Konya Bilişim Derneği (KOBİD)’in yoğun destek ve yardımları ile bir kez daha 6 Nisan tarihinde Dedeman Otel’de gerçekleşen BTvizyon Konya etkinliğinde KOBID Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öztürk, Konya'nın sektördeki yerini ve potansiyelini şu sözlerle anlattı:

"Konya'nın bilişim kenti olması yönünde etkin rol alıyoruz. Bilişim Haftası’nı farklı etkinliklerle kutladık. KOP Veri Merkezleri Uygunluğunun Araştırılması Projesi tanıtım toplantısı ve KOP ziyaretlerimiz hızla devam etti. Üyelerimizden Akınsoft’un insansı robot fabrikalarının temelini attık. Derneğimizin ve bazı STK'ların çabaları sonuç verdi, ortaokul 5 ve 6'ıncı sınıflarda Bilişim Teknolojileri ve Yazılım zorunlu ders oldu. Bilişimin doğru ve verimli kullanılmasına yönelik, güvenlikten çocukların bilişim teknolojileri ile gelişimine uzanan birçok konuda basın açıklamalarımız ulusal medyada kapsamlı biçimde yer aldı. Arzumuz ve çabamız; bilgi ve teknoloji üretimine, ihracatına yönelik yerel girişimcileri teşvik etmek, yol göstermek, teknolojik yatırımları Konya’ya çekmek. Bu amaçla ortak akıl grubu çalışmaları yapılmalı, Konya Bilişim ve Teknoloji Platformu oluşturulmalı, Konya Bilgi Kenti Stratejisi ve Eylem Planı geliştirilmeli."
 


 

BTvizyon Toplantıları Anadolu Toplantıları


BTvizyon Anadolu Toplantıları Bilişim teknolojilerine ilişkin güncel ve gelecek vizyonların, deneyimlerin, bilgilerin, ürün ve çözümleriniz paylaşıldığı toplantı platformudur."BTvizyon Anadolu Toplantıları" etkinlikleri; önde gelen bilişim firmaları ile Anadolu'nun çeşitli illerindeki firmaların buluşturulmasını amaçlar. Bu toplantılar, bilişim teknolojileri sağlayıcılarının, hedefledikleri potansiyel kullanıcılar ile gelecek vizyonlarını paylaştıkları, ürünlerinin ve çözümlerinin tanıtımını yaptıkları ve örnek uygulamalarını gösterdikleri buluşma ve pazarlama platformlarıdır. 2002 yılında Anadolu'nun çeşitli illerinde gerçekleşmeye başlamış olan BTvizyon etkinliklerinde sağlayıcılar, yirmi dakikalık zaman dilimlerinde teknoloji sunumlarını yaparak, çözüm gösterileri alanlarında ürünlerini ve çözümlerini tanıtırken, mevcut ve aday müşterileriyle birebir yüz yüze görüşme olanağı bulmaktadırlar.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics