Etkinlikler 13 NİSAN 2017 / 15:37

Konya BTvizyon Anadolu Toplantıları destekleyeni Şükrü Yavuz Pınarkara - KOP Bölge Kalkındırma İdaresi Başkanlığı

16. yılında BTvizyon Anadolu Toplantıları bir kez daha Konya’da teknoloji profesyonlleri ile bir araya geldi.
Etkinliğin konuk konuşmacılarından KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Koordinatör Yardımcısı Şükrü Yavuz Pınarkara katılımcı tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Pınarkaya Konya Veri Merkezleri Bölgesi Uygunluk Araştırması Projesi ile ilgili önemli bilgiler paylaştı:
"Veri merkezlerinde; kritik bilgi işleme kaynakları, denetimli ortamlarda, merkezi yönetim altında birleştirilir. Nesnelerin interneti bu alanda gelişimin kat be kat hızlı olmasını gerektirecek. Veri merkezi pazarı da küresel bazda hızlı gelişimini sürdürecek. Bilgi Toplumu Stratejisinin Yenilenmesi Projesi kapsamında Makroekonomik Projeksiyonlar ve Fırsatlar Raporu hazırlandı. Raporda bulunan 5 senaryodan birisi de Türkiye’nin bölgesel veri merkezi olması ve bulut bilişimin yaygınlaştırılması. Konya ili Veri Merkezleri Bölgesi Uygunluk Araştırması Projesi kapsamında veri merkezlerini yönelik talep ve ihtiyaç analizleri yapılarak, veri merkezi kurulum stratejisi belirlendi. Konya Veri Merkezleri Bölgesi (VMB) için optimum alan büyüklüğü önerisi getirildi. Yer seçimi standartları ve buna göre uygun alanlar belirlenirken, belirlenen 3 alanda detaylı etütler yapıldı. Konsept Konya VMB tasarımı tamamlanırken, veri merkezi işletme model önerileri ortaya konuldu. Lansman faaliyetlerimiz devam ediyor. 

BTvizyon Toplantıları Anadolu Toplantıları


BTvizyon Anadolu Toplantıları Bilişim teknolojilerine ilişkin güncel ve gelecek vizyonların, deneyimlerin, bilgilerin, ürün ve çözümleriniz paylaşıldığı toplantı platformudur."BTvizyon Anadolu Toplantıları" etkinlikleri; önde gelen bilişim firmaları ile Anadolu'nun çeşitli illerindeki firmaların buluşturulmasını amaçlar. Bu toplantılar, bilişim teknolojileri sağlayıcılarının, hedefledikleri potansiyel kullanıcılar ile gelecek vizyonlarını paylaştıkları, ürünlerinin ve çözümlerinin tanıtımını yaptıkları ve örnek uygulamalarını gösterdikleri buluşma ve pazarlama platformlarıdır. 2002 yılında Anadolu'nun çeşitli illerinde gerçekleşmeye başlamış olan BTvizyon etkinliklerinde sağlayıcılar, yirmi dakikalık zaman dilimlerinde teknoloji sunumlarını yaparak, çözüm gösterileri alanlarında ürünlerini ve çözümlerini tanıtırken, mevcut ve aday müşterileriyle birebir yüz yüze görüşme olanağı bulmaktadırlar.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics