Etkinlikler 28 OCAK 2013 / 11:59

Lande Rack kabinet fabrikası açıldı

Lande Rack Kabinet Eskişehir Organize Sanayi bölgesindeki  9 bin 500 metrekarelik üretim tesisinin açılışını gerçekleştirdi.

Tamamen Türk sermayesiyle 2012 yılının sonunda kurulan Lande Rack Kabinet  10 milyon liralık yatırımla hayata geçirdiği fabrikasının resmi açılışını Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir Eski Valisi Kadir Çalışıcı, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı İlhami Atik’in katılımıyla gerçekleştirdi.

Fabrikada incelemelerde bulunan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “ Uçak sanayimiz sayesinde çok ileri teknolojiye sahip üretim tesislerimiz olduğunu biliyoruz. Ama bu fabrika gibi mekanik üretim konusunda faaliyet gösteren yeterli tesisimiz mevcut değildi. Şu an öğrendiğime göre bu fabrikanın bir de boyahanesi varmış. Biz de kent mobilyaları için böyle bir tesis kurma düşüncesindeydik ki artık bu konuda buradan faydalanabiliriz. Gördüğünüz gibi iletişim çok önemli. Bütün fabrikalarımız ne ürettikleri ile ilgili olarak birbirleriyle yoğun iletişim içinde olmalı ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde ne üretildiğiyle ilgili ortak bir katalog oluşturmalı. Fabrika için hayırlı ve kazancı bol olsun diyorum. Daha çok vatandaşımıza iş imkanı sağlayın. Böyle bir işletmeyi şehrimize kazandırdığınız için bütün çalışanlarıyla birlikte şirketinizi tekrardan tebrik ediyorum.”

Açılış sırasında yaptığı konuşmada Lande hakkında bilgiler veren Lande Genel Müdürü Reyhan Ekşi ise şunları söyledi: “Lande, BT sektöründe edinmiş olduğumuz 20 yılın sonucunda sektöre kazandırdığımız bir marka. 2012 yılında 10 milyon Lira yatırım miktarı ile sektöre hızlı bir giriş yaptık. Şu an konumuzda lider pozisyondayız. Tüm süreçlerde MRP/ERP sistemi uygulanmakta ve tüm sistem hatasız izlenebilmektedir. Üretim hatlarında yalın üretim araçları kullanılmakta ve süreç yaklaşımı ile sürekli iyileştirme sağlıyoruz. Günde 1500 adet üretim kapasitesine sahip bir tesisimiz var. 2013 yılında kapasitemizi yüzde 50 daha artırmayı planlıyoruz ve 2013 yılında pazar payımızı da 20 milyon dolar olarak hedefliyoruz. Bu hedefin yüzde 40’ı yurtiçi yüzde 60’ı yurtdışı olmak üzere planlıyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics