Etkinlikler 22 ARALIK 2017 / 10:52

Mastercard ödemelerin geleceğini Bilişim Zirvesi’nde anlattı.

Bilişim Zirvesi '17 ödeme teknolojileri alanında da sektöre ışık tuttu. Mastercard Kıdemli Başkan Yardımcısı Onur Kurşun'un yer aldığı oturum katılımcılar tarafından da yoğun ilgi gördü.

Bilişim Zirvesi ’17 REkonomi açılış oturumu konuşmacılarından biri olan Mastercard Kıdemli Başkan Yardımcısı Onur Kurşun, içlerinde Rusya, Ukrayna ve Türkiye gibi 15 ülkenin yer aldığı bir coğrafyada Mastercard’ın dijital ve iş geliştirme süreçlerini yönettiklerini belirtti. Ödeme sistemlerinin geleceği hakkında bilgi vermek için sabırsızlandığını belirten Kurşun, farklı ödeme metodlarının kurumsal alanda dikkat çekici bulunduğunu dile getirdi.

 

Konuşmasında Geleceğe Dönüş filminden örnekler veren Onur Kurşun, “Belki bugün uçan arabalarımız yok ama MasterPass uygulamamız ile artık filmdeki gibi hızlı ödemeler yapabiliyoruz.” dedi. Parmak izi, yüz tanıma vb. Üzerinden çalışan teknolojilerle ödeme yapmanın yakın zaman için mümkün olabileceğini ve Mastercard olarak bu teknolojiler üzerine çalıştıklarına değinen Kurşun, pazarın bu teknolojilere ne kadar hazır olduğu, kullanıcı deneyim dönüşleri ve regülasyonların teknolojilere göre dizaynı için bir süre daha beklememiz gerektiğini söyledi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics