Etkinlikler 19 ŞUBAT 2014 / 18:01

Mixx Awards sahiplerini buldu

“Mixx Awards Türkiye 2013” yarışmasının sonuçları açıklandı. Sektörün en etkili reklamlarının belirlendiği yarışmada Altın Mixx alanlar, yarışmanın uluslararası ayağı olan Mixx Europe’a katılmaya hak kazandı. C-Section'ın Coca Cola Türkiye için hazırladığı "Ben Niye Yokum?" adlı çalışma, Yılın En İyisi seçildi.

Mixx Awards’un ödül töreni, 18 Şubat akşamı İstanbul Beşiktaş’taki Four Seasons Bosphorus’ta gerçekleşti. Pazarlama ve iletişim dünyasının seçkin isimlerinden oluşan jürinin titizlikle yaptığı değerlendirme sonucunda 2013 yılına damgasını vuran projeler belirlendi. 84 ajanstan 596 projenin, 27 ayrı kategorideki heyecan verici rekabetinin sonucunda 64 ödül verildi. Mixx Awards 2013’ün Altın Mixx kazananları, yarışmanın uluslararası ayağı olan Mixx Europe’a katılmaya hak kazandı. C-Section'ın Coca Cola Türkiye için hazırladığı "Ben Niye Yokum?" adlı kampanya, Yılın Kampanyası seçildi.

IAB Türkiye tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Mixx Awards, dijital reklam kampanyalarını, hedef-sonuç ilişkisiyle inceleyerek performanslarıyla birlikte değerlendiriyor. Bu özelliği ile benzerlerinden farklı bir yerde duran Mixx Awards’da ajans ve reklamveren birlikte ödül alıyor. Ödül alanlar başarılarını uluslararası arenalarda da pekiştirmeleri için teşvik ediliyor.

Törende IAB Türkiye adına konuşma yapan IAB Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, şunları söyledi: “Dijital pazarlama iletişimi sektörünün ortalama yüzde 30’lar düzeyinde büyüdüğünü, sektörün en önemli yarışması olarak Mixx de benzer bir büyüme trendi gösteriyor. Bu yıl ödüllerin daha fazla sayıda ajans tarafından paylaşılması sevindirici bir gelişme. 2013’ün birincilerinin Mixx Europe’da geçmişte olduğu gibi başarı kazanacağına inanıyor, hepsine şimdiden başarılar diliyorum.”

Sayısal atasözleri ve deyimler sözlüğü yazıldı

IAB Türkiye bu yıl yarışmaya renk katmak için “Dijital’in atası sen ol” temasıyla bir reklam kampanyası düzenledi. Twitter ve dijitalinatasi.com sitesi üzerinden yürütülen kampanya kapsamında, sektör profesyonellerinin katılımıyla Dijital Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü oluşturuldu. Katılımcılar #dijitalinatasi hashtag’iyle kendi dijital atasözlerini ve deyimlerini paylaştılar. IAB Türkiye, “Dijitalin atası sen ol!” kampanyasında paylaşılan dijital atasözlerini ve deyimleri, bir kitapta derledi ve Mixx Awards Ödül Töreni’nde katılımcılara hediye etti.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics