Etkinlikler 03 NİSAN 2014 / 17:10

Mobil günler başlıyor

Mobil Günler ikinci kez 4-5-6 Nisan tarihlerinde Bilkent IEEE tarafından düzenleniyor. Mobil Günler, sizi ve mobil sektöründen önemli isimleri bir araya getirererek 3 gün boyunca trendler hakkında bilgilendirmeyi, uygulama geliştirmeyi öğrenmenizi, ilgili insanlarla tanışmanızı sağlayacak.Giriş seviyesinden teknik konulara kadar her seviyeden katılımcıya hitap eden mobil teknolojilerle ilgili çeşitli konularda seminerler olacak. Mobil Günler 3 platformun bir araya geldiği tek etkinliktir. 4 Nisan'da Windows Phone, 5 Nisan'da Android ve 6 Nisan'da iOS için giriş seviyesinde uygulama geliştirme eğitimlerimiz olacak. Ortak aralar, yemekler ve kokteyller sayesinde üniversite öğrencileri, geliştiriciler, şirketler ve değerli konuşmacılarımızın birbirlerini tanıyabilecekleri sıcak bir ortam sağlanıyor.

Etkinlik konuşmacılarının bazıları:

  • Code Club yönetim kurulu üyesi Aral Balkan Indiephone konseptinin girişimcisi ve baş tasarımcısı. Uluslararası konferanslardaki konuşmalarıyla ödüller aldı. 

  • Project Ara'nın tasarım sorumlusu Daniel Makoski Google'ın Gelişmiş Teknoloji Takımı'nın (ATAP) baş tasarımcısı. Değiştirilebilir modüllerden oluşan telefon, 

  • Leipzig'deki The Soulman şirketinin kurucusu ve yazılım geliştirme lideri Max Seelemann . Mac App Store 2013’ün en iyi uygulaması ödülünü aldılar.

  •  PayPal'ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesi Yazılım Geliştirici İlişkileri takımının başı Tim Metterschmidt . Açık kaynak telefon ve web uygulamalarına katkıda bulunuyor.

  •  Google Project Tango’da yazılım geliştirme lideri Alper Aydemir . NASA JPL'de çalışan takımı ile beraber Tango yazılımının önemli bir kısmını yaptılar.

  •  Londra'da bulunan AKQA'nın baş yaratıcı geliştiricisi Dennis Ippel 3D, WebGL ve Arttırılmış Gerçeklik konularında bir çok önemli firmaya projeler geliştirdiler.


 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN