Etkinlikler 03 NİSAN 2014 / 17:10

Mobil günler başlıyor

Mobil Günler ikinci kez 4-5-6 Nisan tarihlerinde Bilkent IEEE tarafından düzenleniyor. Mobil Günler, sizi ve mobil sektöründen önemli isimleri bir araya getirererek 3 gün boyunca trendler hakkında bilgilendirmeyi, uygulama geliştirmeyi öğrenmenizi, ilgili insanlarla tanışmanızı sağlayacak.Giriş seviyesinden teknik konulara kadar her seviyeden katılımcıya hitap eden mobil teknolojilerle ilgili çeşitli konularda seminerler olacak. Mobil Günler 3 platformun bir araya geldiği tek etkinliktir. 4 Nisan'da Windows Phone, 5 Nisan'da Android ve 6 Nisan'da iOS için giriş seviyesinde uygulama geliştirme eğitimlerimiz olacak. Ortak aralar, yemekler ve kokteyller sayesinde üniversite öğrencileri, geliştiriciler, şirketler ve değerli konuşmacılarımızın birbirlerini tanıyabilecekleri sıcak bir ortam sağlanıyor.

Etkinlik konuşmacılarının bazıları:

  • Code Club yönetim kurulu üyesi Aral Balkan Indiephone konseptinin girişimcisi ve baş tasarımcısı. Uluslararası konferanslardaki konuşmalarıyla ödüller aldı. 

  • Project Ara'nın tasarım sorumlusu Daniel Makoski Google'ın Gelişmiş Teknoloji Takımı'nın (ATAP) baş tasarımcısı. Değiştirilebilir modüllerden oluşan telefon, 

  • Leipzig'deki The Soulman şirketinin kurucusu ve yazılım geliştirme lideri Max Seelemann . Mac App Store 2013’ün en iyi uygulaması ödülünü aldılar.

  •  PayPal'ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesi Yazılım Geliştirici İlişkileri takımının başı Tim Metterschmidt . Açık kaynak telefon ve web uygulamalarına katkıda bulunuyor.

  •  Google Project Tango’da yazılım geliştirme lideri Alper Aydemir . NASA JPL'de çalışan takımı ile beraber Tango yazılımının önemli bir kısmını yaptılar.

  •  Londra'da bulunan AKQA'nın baş yaratıcı geliştiricisi Dennis Ippel 3D, WebGL ve Arttırılmış Gerçeklik konularında bir çok önemli firmaya projeler geliştirdiler.


 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics