Etkinlikler 13 TEMMUZ 2017 / 15:30

Murat GÖÇE: Gururla söylüyorum, tüm bilgileri doğru ve gerçektir.

 

BThaber Şirketleri Grubu’nun emekleri ile gerçekleşen Bilişim 500 Ödülleri’nde konuşan Murat GÖÇE elde ettikleri bilginin doğruluğuna değindi. İşte Murat GÖÇE’nin konuşması…

 

MURAT GÖÇE

 

Sayın Müsteşarım, Sayın Müsteşar Yardımcım, Sayın BTK Başkanım, Sivil Toplum Kuruluşlarının Değerli Başkanları, Türk Bilişim sektörünün saygıdeğer mensupları, sayın misafirlerimiz,  basınımızın değerli temsilcileri Bilişim 500 Ödül törenine hepiniz hoş geldiniz.

 

Ödül törenimizi, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve,  sektörümüze büyük emekleri dokunup,  şimdi aramızda olmayan büyüklerimizi ve kardeşlerimizi anarak açıyorum, hayırlısı olsun.

 

Bu yıl Bilişim 500 araştırmamızda 18’inci kez, sektörü, Sivil Toplum Kuruluşlarını ve kamunun yetkili isimlerini bir araya getirmekten gurur duyuyoruz.

 

Bilişim 500 Araştırması, Türkiye bilişim sektörümüzün net satış gelirlerine göre uzman, bağımsız ve güvenilir metodolojisiyle, özgün bir çalışmadır. Ülkemizde benzer bir çalışma yoktur, gururla söylüyorum, tüm bilgileri doğru ve gerçektir.

 

Bilişim 500 araştırmasında, sonuç raporu için bilgi toplamada, bilgilerin kategorileştirilmesinde, çıkan katalog ile duyurulmasında yani özetle hiçbir aşamasında yorum yoktur, jüri yoktur, hata da yoktur.  Çünkü bu araştırma yapılırken, şirketlerin sadece ciroları ve bu ciroların hangi ürün ve hizmet dallarından oluştuğu bilgileri form ile toplanır ve bu bilgilerin doğruluğu resmi evraklarla tespit edilir.  Hiçbir şekilde belgelenemeyen bilgi kullanılmaz, yorum katılmaz.

 

Sektörde faaliyet gösteren binden fazla şirket, bu araştırma için bizimle verilerini paylaştı. Böylece bu araştırmanın, sektörümüz şirketleri ve kamunun ilgili birimleri için, nasıl bir prestij değeri olduğunu, bir kez daha görme fırsatı bulduk. Bu süreçte bizden desteğini esirgemeyen herkese, BThaber şirketler grubu olarak teşekkür ederim.

 

Her yıl olduğu gibi, bu yıl da ,Türkiye’de bilişim sektörünün eğilimlerine , ve vizyonuna uygun bir motto seçmeye özen gösterdik. Bilişim başlığında, her türlü yeniliğin, verimlilik ve fayda için, her ölçekli şirkette ,yerini güçlü biçimde aldığını görmek , bu yıl, ‘Bilişim sektörü iş dünyasında kök salıyor’ mottosunu belirlememize neden oldu.

 

 

Bilişim 500’e PLUS yeniliği

Bilişim 500 araştırmasında her yıl yeniliklere imza atıyoruz. Bu yıl, araştırmamızın mottosu paralelinde, tüm Türkiye’ye yayılıp, her ölçekte şirkette hayat bulan, bilişim odağında önemli yenilikleri hayata geçirdik.

 

Bunlardan biri ‘Plus’ yapısı. Anadolu il listeleri, Ar-Ge şirketleri listesi, 3 yaşından küçük genç şirketler ve 3 yaşından küçük en hızlı büyüyen bilişim şirketleri , Törenimiz sonunda takdim edeceğimiz , bu seneki araştırma yayınımızda yerini aldı. Bilişimle kalkınan bir Türkiye için attığımız bu adım yani hayata geçirdiğimiz yeni kategorilerin, büyük önem taşıdığına inanıyoruz.

 

Bu yıl ödülleri vermek amacına yönelik, her sene olduğu gibi devlet büyüklerimize arz, CIO dostlarımıza rica ettik. STK Başkanlarımız her zamanki gibi bizi destekledi. Bu yıl bir de yenilik yaparak, Bilişim sektörünün belki de en önemli paydaşı, Teknolojilerin yayılması ve bilinmesindeki en önemli aracı, doğruların desteklenmesi, yanlışların ortaya çıkarılması konusundaki en büyük güç olan ,Teknoloji Medyası basın mensuplarını da davet ettik. Kırmadılar  geldiler, kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum.

 

 

Teknoloji medyası için destek

Ulusal basın, medya kanalları, tv, gazete ve diğer unsurlar, her ülkenin gelişmesi, haberleşmesi ve yanlışların tespiti anlamında çok önemli. Teknoloji medyası da teknoloji kadar aynı öneme sahip. Sadece teknoloji olarak da değil, teknoloji ekonomisi, sosyal hayatla ilişkileri ve siyaseti anlamında da çok önemli. Bu arkadaşlar, siz Bilişim firmaları için çalışıyor. Ayakta kalmanın bile çok zor olduğu bu dönemde, üstelik son yıllarda önemi çok iyi bilinmesine rağmen, verilen desteğin azaldığı Teknoloji medyası için,  desteklerinizi rica ediyorum. Lütfen ihmal etmeyin.

 

Bilişim 500 de aynı vizyon ve amaçlı bir çalışmadır. 18 yıldır devam eden bu çalışma, bu sene, Ocak ayında tema, motto ve içerik tespit çalışmaları ile başladı. Oluşturulan Danışma kurullarından faydalı bilgiler toplandı. Hatta plus eklentisi, bu kurullarımızdan çıkma bir karardır. Bu süreçte her öneri ve eleştiri dikkate alındı. Bir yenilik olarak Mart ayında dijital ve her zamanki kağıt form ortamında, bilgi toplanmaya başlanıldı. Seneye kağıt ortamını kaldırıyoruz.

 

 

Herkesin sahip çıkması gereken sektörümüzün ortak değerleri

3 ay süren bilgi toplama sürecinden sonra toplanan bilgiler işlendi, tablolara yerleştirildi. 15 gün geceli gündüzlü çalışarak katalog hazırlandı. Aynı zaman içinde, etkinliğin yapılacağı yer, sunucu, sahne çalışmaları da başladı. Özetle Bilişim 500 çalışması yaklaşık 12 kişinin 6 aylık çalışması sonucudur. Bu vesile ile Bilişim 500 Yayınına tanıtım sayfalarıyla veya stand alanıyla destek veren firmalara çok teşekkür ediyorum. Umarım, önümüzdeki yıllarda, aldıkları Bilişim 500 derecesini, web sitelerinde reklam yapacak kadar değerli bulan, diğer bilişim firmalarımız da, bu çalışma için bizlere destek verir.  Hep söylüyorum, bir kez daha söylemek isterim: Bilişim 500, Bilişim Zirvesi ve BThaber Bilişim sektörümüzün ortak değerleridir, herkesin sahip çıkması gerekir.

 

 

BTHABER Şirketler Grubu’ndan 3 Genç Şirkete Büyük Destek

Hep sizlerden destek istemek olmaz. Biz ne yapabiliriz diye düşündük, BTHABER Şirketler Grubu olarak bu sene yeni bir çalışma başlattık.

 

BT odaklı çalışmalar yürüten KOBİ girişimlerine, önemli ve kapsamlı bir pazarlama desteği sağlamaya karar verdik ve uygulamaya başladık. BTHABER Şirketler Grubu çatısı altında, her biri alanında uzman ve yetkin şirketlerin desteği ile yürüttüğümüz çalışma, Türkiye çapında girişimciliğin, daha da özendirilmesi kadar, doğru yöntem ve araçlarla ,bu girişim hamlelerinin değer kazanmasını, her birinin hedefi olan yurtdışına açılma stratejisine destek olmayı hedefliyor.

Türkiye’de bilişim ve girişimcilik adına üç önemli ismin,

Türkiye Bilişim Vakfı bir önceki Genel Sekreteri Behçet Envarlı,,,

Acmena kurucu ortağı ve CEO'su, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Suat Baysan, ,,

Etohum'un kurucusu ve yöneticisi Burak Büyükdemir’in jüri olarak seçtiği üç girişim için, 3 yaşından küçük, 3 BT şirketine, 3 BTHABER Grup Şirketi’nden, 33 hafta ücretsiz pazarlama desteğimizi sağladık.. İzninizle bu firmalarımızın yetkililerini sizlerle tanıştırmak istiyorum.

 

Maxwell Innovations Havacılık Arge Mühendislik adına

BARIŞ KARACAOĞLU

Barış bey lütfen ayağa kalkar mısınız?

 

 

Metrobi Ulaşım Teknolojileri adına

OĞUZHAN UYAR

Oğuzhan Bey lütfen ayağa kalkar mısınız?

 

 

Sistematik OTVT adına

EKREM ÖZGÜRBÜZ

Ekrem Bey sizi görebilir miyiz?

 

 

bu 3 değerli oluşuma ve temsilcilerine teşekkür ederim. Dilerim bu destekler ile vizyonlarını daha da geliştirir, stratejik hedeflerine ulaşırlar ve yakın zamanda onları da Bilişim 500 araştırması sıralamasında, hatta kategorilerinde lider konumda görürüz.

 

 

Sözlerimin sonuna gelirken bu töreni ülke çapında duyuran PR ajansımız Piar’a , gece gündüz çalışarak araştırmayı tamamlayan M2S çaşılanlarına, bu güzel tören ortamını hazırlayan Bilişim Zirvesi etkinlik şirketimize, kısa sürede ve inanılmaz zorluklarla Katalog yayınını tamamlayan BThaber ekibimin emekçilerine,  beni kırmayarak ödül vermeye gelen teknoloji medyası basın mensuplarına, Sivil toplum kuruluşu başkanlarına, törenimize katılım nezaketi gösteren tüm dostlarımıza, sponsorlukları ile bu değerli araştırmanın yaşamasına destek olan dost firmalarımıza ve elbette bizleri değerli katılımlarıyla onurlandıran devlet büyüklerime çok çok teşekkür ediyor ‘Bilişim sektörü iş dünyasında kök salıyor’ diyerek konuşmama son veriyorum.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics