Etkinlikler 21 MAYIS 2013 / 09:53

Öğrenci odaklı eğitim sistemine doğru

Çevrimiçi eğitim ve öğretim çözümleri şirketi Blackboard öncülüğünde, 15 Mayıs’ta Ankara’da düzenlenen Türkiye Eğitim Yöneticileri Sempozyumu, Türk eğitim ve öğretim sistemine yön veren üst düzey kişi ve kuruluşları, dünyadan yüksek öğretim kurumlarının temsilcilerini buluşturdu.


Blackboard, Türkiye’de ilk kez  düzenlediği ‘İnovatif Teknolojilerle Eğitim Reformunu Yönlendirmek’ sempozyumunda yeni nesil eğitim ve öğretim sistemlerini, Türk eğitim sisteminin ihtiyaçlarına cevap verecek ve gelişim sürecini hızlandıracak kilit adımları ve dünyadaki başarılı örnekleri gündeme taşıdı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan, dünyadaki üniversitelerden ve Blackboard’dan üst düzey isimlerin katıldığı etkinlik ABD Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarlığı iş birliği ile gerçekleştirildi.

Dünyadaki bilgi birikimi Türkiye’ye taşınıyor

Sempozyumun açılış konuşmalarını; ABD Ticaret Ateşesi John Fay ve Blackboard Türkiye Genel Müdürü Ali Murat Ertem gerçekleştirdi. Sempozyumu değerlendiren Ertem, “Günümüzde eğitim alanındaki beklentileri karşılayabilmek küresel bir rekabet avantajı gerektirir. Kaliteyi iyileştirmek ve  yenilikçi eğitim çözümleriyle eğitime erişimi geliştirmek için ihtiyacımız olan ise bu eğitim dönüşümüne  destek olacak doğru iş ortaklarına sahip olmaktır. Biz Blackboard olarak bu alanda dünya genelinde üniversitelerle, K12 eğitim kurumlarıyla, şirketlerle ve kamu kuruluşlarıyla çalışarak sayısız deneyim elde ettik. Türkiye’de de halihazırda projeler yürüttüğümüz kurumlar var. Bu sempozyum ile Blackboard’un dünyadaki bilgi birikimini ve vizyonunu Türkiye’ye taşıyoruz. Daha da önemlisi dünyadan ve Türkiye’den eğitim sektörünün lider isimlerini buluşturduğumuz bir platform yaratılmasına ön ayak oluyoruz” dedi.

Yeni öğrenci modeliyle değişen üniversiteler

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Salih Çelik, Türkiye’nin modern çağın teknolojilerini ve gerekliliklerini sınıf içine taşıyarak eğitim yöntemlerini geliştirme stratejilerini anlattığı bir konuşma ve sunum yaptı. Blackboard’dan sempozyuma katılmak üzere ülkemize gelen konuklar yenilikçi teknolojileri araç olarak kullanarak öğrenci odaklı eğitim sistemlerinin geliştirilmesi, eğitim kalitesinin artırılması ile ilgili önemli verileri ve küresel bilgileri paylaştılar. Blackboard Uluslararası Programlar Direktörü Paul Grist, “Bugün dünyanın en iyi üniversitelerin yüzde 72’si Blackboard çözümlerini kullanıyor” dedi. Georgetown Üniversitesi Başkan Yardımcısı ve CIO’su Lisa Davis, üniversitelerin; yeni öğrenci modeli, dijitalleşmenin gücü, 21. yüzyılın artan maliyet baskıları nedeniyle dramatik biçimde değiştiğinden bahsederken gücünü teknolojiden alan bir eğitim dönüşümü projesine yöneldiklerini anlattı.
ETİKETLER : Blackboard

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics