Etkinlikler 03 KASIM 2017 / 10:47

Oracle Cloud Day: Yarını Bugünden Keşfedin

Buluttaki dijital dönüşümünüz ile ilgili yönlendirmeye ihtiyacınız mı var? Oracle, sektörde lider olan ve kısa bir süre önce yapay zeka (AI), makine öğrenimi, chatbot, vb. yeni nesil teknolojileri destekleyecek şekilde genişletilen kurumsal bulut hizmetleri ile çalışmalarınızı daha da hızlandırmanıza yardımcı olabilir.

 

Bu en son yeniliklerden nasıl faydalanabileceğinizi ve bu yenilikleri bulut yolculuğunuzda nasıl uygulamaya koyabileceğinizi sizlere ve sizinle aynı yolda ilerleyen meslektaşlarınıza gösterme fırsatına sahip olacağımız Oracle Cloud Day etkinliğimizde sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Bu etkinliğe katılarak:
 

  • İş yüklerinizi buluta taşıyarak bilgi teknolojilerinizi nasıl modern bir hale getireceğinizi ve maliyetlerinizi düşüreceğinizi keşfedebilecek
  • Oracle Bulutu’nun mevcut uygulamamızla yeni teknolojileri sorunsuz bir şekilde nasıl entegre edebildiğini görebilecek
  • Yeni nesil innovasyonların ve faydalarını öğrenebilecek, ve
  • Karşılaştığınız güçlükleri Oracle’ın üst düzey yöneticileri ve sektörün liderleriyle değerlendirebileceksiniz

 

Bu etkinlikte ayrıca Oracle’ın üst düzey yöneticilerini deneyimlerini paylaşırken dinleyebilecek ve bulut roller için hazırlanmış örnek kullanım alanları ve canlı gösterimler gibi özel oturumlara katılabileceksiniz.

Oracle Cloud Day 8 Kasım 2017 tarihinde saat 09:00’da Swissotel The Bosphorus İstanbul’da. İşte, yarını bugünden keşfetme şansınız.

 

Oracle Cloud Day Etkinlik Programı

 

09:45 - 10:00       Açılış Konuşması 

Filiz Doğan, Oracle Türkiye Genel Müdür ve Başkan Yardımcısı 

 

10:00 - 10:50       NEXT IS NOW Your Tomorrow, Today

Xavier Verhaeghe, Oracle EMEA Technology Solutions Vice President 

 

10:50 - 11:20       Dijital Operatör 

Kaan Terzioğlu Turkcell Genel Müdürü

 

11:20 - 11:40       Kristal Küre: Veri Odaklı Yaklaşım ve İleri Analitik 

Mine Taşkaya, GTech Genel Müdür

 

11:40 - 11:50       Dijital Dönüşüm ve Fırsatlar 

Nuran Varol Erzincan, TeknoSA CIO 

 

11:50 - 12:10        OpenWorld'den Yansımalar 

Sedat Zencirci, Oracle Türkiye Teknoloji Satış Danışmanlığı Kıdemli Direktörü

 

Teknoloji Çözümleri Salonu 

 

13:10 - 13:40        Oracle Buluta Genel Bakış 

Uğurata Bakır, Oracle Bulut Platform Satış Danışmanı 

 

Oracle Cloud günümüzde kullanılabilir en güçlü, bütünleşik bulut çözümüdür. İster bulut ortamında ister şirket içinde işletme kullanıcılarının ve geliştiricilerin iş yüklerini sorunsuzca maliyet etkili bir şekilde oluşturmasına, dağıtmasına ve yönetmesine olanak tanıyan eksiksiz ve entegre bulut servisleri sunarak dijital dünyada nasıl modernleştiğinizi, yenilik sağladığınızı ve rekabet ettiğinizi yeniden tanımlar.

 

13:50 - 14:20        TeknoSA'da Dijital Dönüşüm ve Omnichannel 

Nuran Varol Erzincan, TeknoSA CIO 

 

İş Yüklerinizi Oracle Buluta Kolaylıkla Taşıyın

Sezgi Özseyhan, Oracle Bulut Satış Yöneticisi

 

Oracle, tüm iş yüklerini Bulut'a taşımak için Bulut'a altı yolculuk öneriyor. Oracle Bulut Platformu bulutta basitlik vaadinde bulunuyor. Kurumsal katmanlı performans, güvenlik ve çalışma süresinin her bulut katmanı boyunca bulutun tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz. Oracle'ın araç ve altyapısı, ölçeklenebilirlik, çeviklik ve maliyet etkinliği açısından önemli gelişmeler sağlamak için uygulamaları, orta katmanları ve veri tabanlarını kolayca buluta taşımanızı sağlar. Oracle ile, altyapıdan uygulamalar da dahil olmak üzere veri tabanlarına tam özellikli gerçek zamanlı izleme ve analize sahipsiniz. Hepsi tek bir merkezi konsoldan bulutta ya da on-premise olarak yönetilebilir.

 

14:30 - 15:00       Oracle Bulut ile Daha Yenilikçi Veri Yönetimi 

Murat Yeşil, Oracle Büyük Veri ve İş Analitiği Satış Danışmanlığı Yöneticisi, Teknik Lideri 

 

Oracle, kurumunuzda üretilen ve dışardan ekleyebileceğiniz her türlü verinizi saklamaya ve yorumlanıza yardımcı olabilir. Portföyümüzde bulunan Oracle Exadata, Oracle Big Data Appliance, Oracle Big Data SQL ile Oracle veri merkezlerinde veya sizin veri merkezlerinizde kolay, sağlam ve lider bir veri yönetim altyapısı sunuyoruz.

 

15:15 -15:45        Oracle Bulut Sizin Veri Merkezinizde 

Tolga Yelman, Oracle Bulut Platform Satış Danışmanı

 

Oracle, kurumlar için önemli olan regülasyonları, performans gereksinimlerini ve İç güvenlik ihtiyacları karşılayacak şekilde bütün bulut hizmetlerini, (IAAS-PAAS-SAAS) Cloud@Customer modeli ile müşterinin veri merkezine getiriyor. Cloud@Customer çözümü ile kurumların bulut tabanlı uygulamalar geliştirmesine yardımcı oluyor. 

 

15:55 - 16:25       Yapay Zeka ile Zenginleştirilmiş Uygulamalar 

Eren Akbaba, Oracle Bulut Platformu Satış Danışmanı 

Taylan Özbay, Oracle OD Satış Danışmanı 

 

Oracle Akıllı Bot (Chatbot) platformu ile müşterilerimizin mesajlaşma araçları aracılığıyla veya mobil uygulamalarına yazışma ve konuşma özellikleri ekleyerek, kendi müşterileriyle ve çalışanlarıyla etkileşim içinde olmalarına yardımcı oluyoruz.

 

16:35 - 17:05 Kendi Kendini Yöneten Veri Tabanı 

Samet Karadağ, Oracle BI & Büyük Veri Satış Danışmanı 

 

Oracle, endüstrinin önde gelen veri tabanı Oracle Database 18c'nin yeni neslini, ilk kendi kendini yöneten veri tabanı bulutunu tanıtıyor. Oracle 18c, karmaşıklığı, insan hatalarını ve elle yönetilen yönetimi ortadan kaldırarak daha yüksek güvenlik ve en düşük maliyetle daha fazla operasyonel verimlilik sağlamaya yardımcı olacak. 

 

Sistem – Güvenli, Özel Bulut Çözümleri Salonu

 

13:10 - 13:40       Veri Odaklı Dijital Dünya 

Özgür Özer, Oracle Sistem Satış Danışmanlığı Kıdemli Müdürü 

 

Veri, modern çağın en önemli değerlerinden birisi. Verinin yokluğundan verinin çokluğuna uzanan sürece ve veri odaklı yeni dünyada olan gelişmelere hep birlikte göz atalım.

 

13:50 - 14:20      Yeni Nesil Sparc M8 ile Sistem Altyapınızı Modernize Edin 

Serkan Berk, Oracle Kıdemli Satış Danışmanı 

 

Daha yüksek performans ve güvenlik için tasarlanan, Software in Silicon teknolojisini kullanan yeni nesil Sparc tabanlı ürünler ile mevcut altyapınızın nasıl modernize edebileceğinizi göreceksiniz.

 

14:30 - 15:00       IT Altyapınızı Bugün için İyileştirin, Yarın için Planlayın

Özgür Güleryüz, Oracle Kıdemli Satış Danışmanı 

 

Herkes bulut mimarisi ve geleceği konusunda hem fikir ancak, bugün yatırım yaptığımız tesis bünyesinde bulunan altyapımızı yarın kolay bir şekilde buluta nasıl taşırız? Oracle'ın Bütünleşik Sistemler ailesinde yer alan ürünler ve yenilikler ile kurumsal bulut stratejinizi yarına hazır ve güvenli bir şekilde hayata geçirebilirsiniz.

 

15:15 -15:45 Oracle Sistem Çözümleri ile Kurumsal Veri Tabanı Yüklerinize Daha Fazla Değer Katın

Onur Kalaycı, Oracle Kıdemli Satış Danışmanı 

 

Veri tabanı ve üzerinde çalıştığı altyapı, tüm organizasyonlar için en önemli IT servislerinin başında geliyor. En iyi performans, yüksek güvenlik, minimum efor ile maksimum verimlilik konularında Oracle Veri tabanı ve Oracle Altyapı Çözümlerinin nasıl entegre edildiğini dinleyeceksiniz.

 

15:55 - 16:25       Oracle Veri Tabanı için Veri Koruma ve Kurtarma Çözümleri 

Uğur Özata, Oracle Kıdemli Satış Danışmanı 

 

Kesintisiz çalışmasına ihtiyaç duyduğunuz veri tabanınızın her zaman koruma altında olmasını istemez misiniz? İstenmeyen bir problem durumunda veri kaybı olmadan geri dönebilmek tüm IT çalışanlarının en büyük amacı. Oracle Veri tabanın çok hızlı bir şekilde yedeklenmesi ve veri kaybı olmadan geri dönüşü için üretilen Oracle çözümlerini dinleyeceksiniz.

 

16:35 - 17:05       Oracle Arşiv Çözümleri 

Savaş İrez, Oracle Kıdemli Satış Danışmanı 

 

Gerek kurumsal hafızanın korunması, gerekse yasal düzenlemeler nedeniyle, her geçen gün verinin uzun süreli saklanma ihtiyacı artmaktadır. Kurumsal verilerin on yıllarca saklanabilmesi için teyp teknolojisi halen en maliyet etkin yöntemdir. Oracle Arşivleme çözümleri ile kurumsal verilerinizi katmanlı bir yapıda, uzun süreli ve hızlı bir şekilde nasıl saklayabileceğinizi dinleyeceksiniz.

 

Oracle İş Ortakları & Başarı Hikayeleri Salonu

 

13:10 - 13:40 Oracle İleri Analitik Çözümleri: Bütünleşik İleri Analitik Platformu

Ali Çabukel, GTech Büyük Veri Analitiği Danışmanı 

 

Veri tabanı ve büyük veri ortamlarının tek bir arayüz üzerinden yönetimi, verinin bulunduğu ortamda analitik modellerin geliştirilmesi ve açık kaynak teknolojilerin entegrasyonu. 

 

13:50 - 14:20       Bulut Uygulamaları Platform Yenilikleri ve Çok Kiracılı Oracle WebLogic Uygulama Sunucusu Başarı Hikayesi 

Eren Saykılı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Orta Katman ve Kurum Dışı Yazılım Geliştirme Yöneticisi

M. Fevzi Korkutata, Volthread (Middleware & SOA) Orta Katman Çözüm Mimarı Oracle ACE  

 

Orta Katman uygulama sunucusu Oracle WebLogic ile kendi özel bulut alt yapınızı oluşturabilmek mümkün mü? WebLogic 12c R2 ile gelen multi-tenancy özelliği ile hem test hem de geliştirme ortamlarını aynı domain/sunucu üzerinde nasıl çalıştırılabileceğini, Oracle Traffic Director ile Paas4SaaS altyapısının oluşturulmasını, Java uygulamalarını canlı sistemlerde nasıl konsolide ederek micro-container yapısına geçirildiğinin öyküsünün ve teknik detaylarının paylaşıldığı bu sunum; Oracle Open World - 2017 San Francisco'da da sunulmuştur. 

 

14:30 - 15:00       Oracle Ravello Cloud Servisi Sayesinde Bulut Ortamına Geçiş Artık Çok Kolay

Asiye Yiğit, Gantek Profesyonel Servisler Direktörü 

 

15:15 -15:45       Enabling Digital Transformation in an Age of Disruption at Financial Services

Nihad Nazir, Oracle MEA Digital Center of Excellence Lead 

 

Digital Enterprises are expected to invest USD 907 Billion p.a. globally by the year 2020. Key areas of this investment, in the banking and financial services industry, are focused on the ability to collaborate with Fintechs, Adopting Cloud Technologies, Leveraging Artificial Intelligence, Digitizing Processes, etc. The discussion will focus on answering questions such as 'where to start?', 'how to transform without disrupting BAU business?' and 'how to accelerate time to value?'. The session will also cover Oracle's capabilities to help banks and financial institutions deliver customer delight in digital banking by using modern and state of the art technologies and solutions like Chat Bots, Personal Finance Management, Digital Originations and API Banking 

 

15:55 - 16:25 Oracle Analitik Bulut ile Dönüşümü Yakalayın

Saygın Altınanıt, Oracle Bulut Platform Satış Danışmanı

 

İşletmeniz bir çok veriye sahip ancak geleneksel yaklaşımlar ile bu verileri analiz etmek giderek zorlaşıyor.Günümüzün ihtiyaçları self-servis raporlamayı destekleyen, çevik, son kullanıcıya sadece verileri gösteren değil verileri hazırlama imkanı da sağlayan ürünleri zorunluluk haline getirdi.Oracle Analytics Cloud ile tüm verilerinize dilediğiniz yerden, diledeğiniz zaman, dilediğiniz şekilde ulaşın.

 

16:35 - 17:05 Oracle Bulut Platformu ile Uygulama Geliştirme

Eren Akbaba, Oracle Bulut Platformu Satış Danışmanı

Kıvanç Güler, Oracle Bulut Domain Satış Danışmanı 

 

Oracle, yeni nesil uygulama geliştirme servisleri ile, bulut tabanlı, docker'ın gücünü arkasına alarak, hem web hem de mobil uygulama geliştirme için daha çevik, daha entegre ve daha kolay uygulama geliştirme çözümleri sunuyor. 

    

TROUG - Turkish Oracle User Group Salonu

 

13:10 - 13:40 SQL veya NoSQL 

Gökhan Atıl, Bilyoner Veri Tabanı Yöneticisi ve İş Zekası Yöneticisi

 

Bu oturumda NoSQL veri tabanlarına kısa bir bakış atacağız, bu veri tabanlarını klasik SQL (RDBMS) veri tabanları ile karşılaştıracağız ve hangi NoSQL veri tabanının ne zaman kullanılması gerektiğine ve ne zaman bir RDBMS veri tabanını tercih etmemiz gerektiğine yanıt vermeye çalışacağız. Ayrıca Oracle'ın NoSQL ürünlerini de inceleyeceğiz.

 

13:50 - 14:20 Oracle Veri Madenciliği ile Hızlı, Kolay ve Etkili Analitik: Veri Tabanı İçinde Veri Madenciliği 

Emrah Mete 

 

İşlenmemiş verilerin bilgiye dönüştürülmesine yönelik ihtiyaç her geçen gün daha da artıyor. Veriler işlenerek daha anlamlı hale getirildikçe de analitik veri işlemeye yönelik ihtiyaçlar artıyor. Oracle'ın Veri Tabanı İçinde Veri Madenciliği platformunun gelişmiş özellikleri sayesinde bu ihtiyaçları hızlıca, kolayca ve etkili bir şekilde çözebilmekteyiz. 

 

14:30 - 15:00 Oracle Büyük Veri Uygulaması ve Modern Veri Ambarı

Zekeriya Beşiroğlu, Bilginç BT Akademisi Büyük Veri Mimarı, Eğitmen

 

Oracle Big Data Appliance ürününün önemli özellikleri ve modern veri ambarı tasarımı 

 

15:15 -15:45 Otomatik Vites v2.0- OPC Canlı Gösterim

Özgür Tüfekçi, Oracle PaaS/IaaS Müşteri Başarı Kıdemli Müdürü 

Güher Kayalı, Oracle Bulut Platformu Satış Danışmanı 

 

Her boyutta iş yükünü destekleyen, kurumsal kullanımda kendini kanıtlamış Oracle Bulut Bilişim Servislerinin; hız, basitlik ve esneklik sağlayan yüksek kullanılabilirliğe şahit olmak için sizleri canlı gösterime bekliyoruz

 

15:55 - 16:25 Oracle 18c ile Neler Değişecek? 

Gürcan Orhan, Ekol Lojistik EDWH Mimarı

 

Oracle Veri Tabanı'nın 18c sürümünde birçok değişiklik var. Bu oturumda veri tabanı yöneticilerinin ve veri mimarlarının değişen rollerine göz atacağız.

 

16:35 - 17:05  Çok Daha Güvenli Bir Bulut Mümkün, Bulut Ortamlarınızı Güvenli Kullandığınızdan Emin Misiniz?

Adil Sarıkaya, Oracle Bulut Güvenlik Domain Satış Danışmanı 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics