Etkinlikler 24 EKİM 2016 / 16:55

Otokar; Akıllı Otobüsler ve Comosef Projesini Tanıttı


Otokar'ın KoçSistem ve İsbak işbirliğiyle yürüttüğü Comosef pojesi tamamlandı. 4 yılda geliştirilen proje ile akıllı otobüsler birbirleriyle, yol kenar üniteleri ve trafik sinyalizasyon sistemiyle konuşacak.
7 ayrı ülkeden 21’den fazla iş ortağı katılımıyla yürütülen Comosef projesinde, Türkiye konsorsiyumu araç üstü demoyu gerçekleştiren tek konsorsiyum olma özelliğini taşıyor. Türkiye konsorsiyumu tarafından yürütülen proje, ayrıca Avrupa’da başarılı uygulamalar arasında gösteriliyor.

Otokar; Comosef projesi kapsamında geliştirdikleri teknolojiyi Sakarya Fabrikasında gerçekleştirdiği Demo gösterisiyle uygulamalı olarak tanıttı.

COMOSEF PROJESİ ile gündelik hayatımızda yerini alacak temel eknolojiler şöyle sıralanıyor: 

Yol Durumu Bilgisi
Trafik Kazası Bilgisi
Yol Çalışması Bilgisi
Trafik Yoğunluğu Bilgisi
Çarpışma Uyarısı 
Öncelikli Araç Uyarısı
Hız Sınırı Uyarısı
Sinyalizasyon Bilgisi
ETİKETLER : Otokar
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN