Etkinlikler 28 ARALIK 2012 / 15:30

Robottan Gangnam Style dansı

Entek Otomasyon, gelişen robotik sistemlerle ilgili olarak 27 Aralık’ta İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde öğrencilere yönelik insansı robot NAO ile ilgili bir tanıtım semineri gerçekleştirdi. Üniversitenin Mekatronik Kulübü ile sektör şirketleri işbirliği ile düzenlenen Endüstriyel Otomasyon Semineri’nde insansı robot NAO, dans performansı ile katılımcıların ilgisini çekti. Sunum için özel olarak programlanan ve etkinlik kapsamında özellikleri tanıtılan NAO robot, Gangnam Style ve Moonwalk danslarını da yaptı.

 

NAO robot; İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencilerinin teorik olarak derslerde öğretilen bilgilerin uygulamalı bir örneği oldu ve sunum öncesi özel olarak programlandı. Sunum sırasında insansı robot çalışmaları ile ilgili bilgiler katılımcılarla paylaşıldı. Ardından NAO robot, Gangnam Style ve Moonwalk danslarını yaparak eğlenceli dolu dakikalar da yaşattı.

 

Videoyu izlemek için: http://www.dosya.tc/server25/mXIEwb/NAO.rar.html

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN