Etkinlikler 16 MART 2018 / 15:14

SAP Forum Ankara kamu sektörünü teknoloji ile buluşturdu

SAP, bu yıl 15 Mart Perşembe günü JW Marriott Hotel Ankara’da gerçekleştirdiği SAP Forum Ankara’da kamu sektörünü ve iş dünyasını “Akıllı Kurumlar” temasında buluşturdu. Türkiye'de ve dünyada kurumların müşterilerinin ihtiyaçlarına daha hızlı yanıt vererek, daha akıllı hizmet ve ürünler sunabilmesini sağlayan dijital dönüşümü odağına alan SAP Forum Ankara’da Türkiye’deki kamu sektörünün dijital devrime öncülük edecek başarılı SAP uygulama projeleri katılımcılarla paylaşıldı, dönüşümün Türkiye’ye sağlayacağı katma değer gözler önüne serildi.

Bu yılki SAP Forum Ankara’nın açılışını Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’la yapan SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan şu noktalara değindi ‘‘ Bundan 50 yıl önce kurumların ortalama yaşam süresi 75 yıl iken günümüzde bu süre 15 yıla indi. 2000’li yıllarda Forbes 500 listesinde yer alan kurumların yarısından fazlası bugün iş dünyasında değil. Bugün ancak süreçlerine yeni nesil teknolojileri entegre edebilen kurumlar hayatta kalıyor. Türkiye’de son yıllarda hem kamu hem de özel sektörde dijital dönüşüm neredeyse tüm kurumların odağında. SAP Türkiye olarak Aselsan, IETT, Milli Savunma Bakanlığı, TİM, Türkiye Petrolleri, Eti Maden, Gelir İdaresi Başkanlığı gibi birçok önemli kurumun dijital dönüşüm yolculuğunda yenilikçi teknolojilerimizle en yakın iş ortağı olarak çalıştık.  Bu kurumların sadeleşme ve inovasyon sayesinde ihracat gelirlerini artırdıklarını gururla izliyoruz. 150 milyon bulut kullanıcısı ile dünyanın en fazla bulut kullanıcısına sahip şirket olarak bağlan kullan metodu sayesinde müşterilerimizin iş süreçlerini daha esnek ve hızlı hale getiriyoruz. Gelirleri yükselten, maliyetleri azaltan yeni iş modelleri yaratmak, müşteri deneyimini ve nitelikli iş gücünü merkeze yerleştirmek günümüzün rekabetçi şartlarında son derece önemli. Bu bakış açısıyla SAP’nin global ölçekte yürüttüğü Genç Yetenekler Programı’nı Türkiye’de başlatmaktan ve dijital dönüşümün öncüsü olacak gençleri yetiştirmekten mutluluk duyuyoruz ’’dedi.

SAP’nin büyük veri yönetimi çözümünün geliştirdiği dünyadaki 3 merkezden biri Türkiye’de!

Candan sözlerine şöyle devam etti ‘‘SAP Türkiye olarak ülkemizin global arenada gücüne güç katmak için önemli adımlar atıyoruz. SAP’nin 180 ülkede faaliyeti mevcut, 20 ülkede Ar-Ge Merkezi bulunuyor; bunlardan biri de Türkiye’de. SAP, bu yatırımı Türkiye’yi yakın coğrafyada teknoloji ve inovasyonda merkez üssü olarak gördüğü için 2014 yılında yaptı. İstanbul Teknoparkta’ki SAP Geliştirme Merkezi’miz SAP’nin büyük veri yönetim çözümlerinin geliştirildiği dünyadaki 3 geliştirme merkezinden biri. Dünyayı dönüştürecek bu önemli değişimlere yön veren Türk mühendislerinin geliştirdiği yazılım ve teknolojileri buradan dünyaya ihraç ediyoruz.’’

Candan son olarak ‘‘ SAP, 2017 yılında toplam 15 bin gencin kodlama ile buluşmasını sağlayan Mülteci Kod Haftası’nı dünyanın dokuz ülkesinde hayata geçirdi.  Projenin Türkiye ayağında Türk Kızılayı ile iş birliği yaparak,  Kızılay Toplum Merkez’lerinde gönüllü eğitmenleri eğittik ve bu sayede yüzlerce dezavantajlı çocuk ve gence dijital okuryazarlık ile tanıştırdık’’ dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics