Etkinlikler 20 ARALIK 2016 / 13:51

Schneider Electric'in Endüstri Bölge Seminerleri etkinliği gerçekleştirildi

Schneider Electric, Türkiye sanayisini Endüstri 4.0 devrimine hazırlayacak teknolojiler ve çözümleri konuşmak üzere Endüstri Bölge Seminerlerini gerçekleştirdi. 26 Mayıs-7 Aralık tarihlerinde 10 ilde gerçekleştirilen seminerlerde 1.000'in üzerinde katılımcı bir araya geldi.

Enerji yönetimi ve otomasyon alanında dünya çapında liderliği üstlenen Schneider Electric, iş ortaklarıyla Endüstri 4.0 başta olmak üzere yeni nesil teknolojiler ve çözümlerle ilgili bilgiler paylaşmak üzere seminerler dizisi düzenledi. 10 ilde 12 toplantının gerçekleştirildiği Endüstri Bölge Seminerlerine 1.000'in üzerinde uzman katıldı. 

Mayıs ayında başlayan seminerler sırasıyla Ankara, İzmir, Bursa, İstanbul, Denizli, Gaziantep, Mersin, Malatya, Konya ve Manisa’da düzenlendi. Seminer programı Bursa’da düzenlenen ikinci bir toplantının ardından 7 Aralık’ta sona erdi. 

 

Seminerler kapsamında Hız Kontrol Cihazları Türkiye Ürün Müdürü Göker Çakılcı, PLC ve Otomasyon Ürünleri Türkiye Ürün Müdürü Eren Yıldırım ve Kontrol ve Sinyal Ürünleri Türkiye Ürün Müdürü Aslı Turan katılımcılarla buluşarak sanayide verimliliği ve kaliteyi artıracak çözümleri görüştüler. 

 

Seminerin en ilgi çeken konusu ise Endüstri 4.0 oldu. Schneider Electric tarafından gerçekleştirilen etkinlikte Endüstri 4.0 ve Nesnelerin İnterneti'nin temeli, Türkiye’ye sağlayacağı katkılar ve Schneider Electric’in müşterilerine sunduğu fırsatlara dikkat çekildi. Endüstri Bölge Seminerlerinin ilgi toplayan konu başlıkları arasında Makine ve Proses Performansı için Altivar Hız kontrol cihazları, Harmony Serisi Kontrol ve Sinyal Ürünleri, Yeni nesil Modicon M221 PLC, Hareket Kontrol Çözümleri, Motor Yolverme Çözümleri ve Telemecanique Sensör Algılama Çözümleri yer aldı. 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN