Etkinlikler 04 MAYIS 2017 / 17:06

Siber Güvenlik 4.0 ve Felaket Yönetimi etkinlik konuşmacısı Hande Baykan

Bilişim Zirvesi Etkinlik Şirketi “Siber Güvenlik 4.0 ve Felaket Yönetimi” ana temasında 25 Nisan 2017, Salı günü İstanbul CVK Park Bosphorus Otel’de gerçekleşti.

Siber Güvenlik 4.0 ve Felaket Yönetimi Platformu, 25 Nisan'da CVK Park Bosphorus Hotel Istanbul’da sektörün farklı paydaşlarını bir araya getirdi. Tüm gün süren etkinlikte yapılan sunumlar gösterdi ki, riskler sürekli çeşitleniyor ve bu noktada dinamik, şirketin yapısına ve önceliklerine uygun bir güvenlik politikasını temel alan mimariyi inşa etmek, bu mimariyi de belli dönemlerde değil, sürekli geliştirmek şart. Güvenliği sadece bir birimin işi olarak değil, herkesin misyonu olarak saptamak da bu risk dünyasında gerekli.
 

HP Türkiye Kurumsal Satış Müdürü Hande Baykan ve HP Türkiye Baskı Sistemleri Teknoloji Danışmanı Mert Öztürk, 'Baskı Güvenliğini Yeniden Şekillendiriyoruz' başlıklı sunumları ile baskı süreçlerinde gözden kaçan güvenlik adımlarına dikkat çekti. "İnternete bağlı cihazlar her türlü tehlikeye açık. Veri ve bağlantılı cihaz sayısındaki artış da bunu beraberinde getiriyor" saptamasını yapan Hande Baykan, eklemeden geçmedi: "Tehditlere açık ofislerde konumuz yazıcılar. Çünkü BT yöneticileri baskı güvenliğine ve yazıcılara gerekli önceliği vermiyor." Bu saptamanın ardından sözü alan Mert Öztürk, şu bilgileri paylaştı: 

"Yazıcıların fonksiyonları arttı. Kimlik doğrulama, dijital gönderi gibi özellikler var. Ama bunların hepsi ayrı bir risk unsuru. Bu noktada yazıcıların güvenlik risklerinin ağ arabirim katında olabileceği bilinmeli, çıkış tepsisinden herkes kendi çıktısını almalı, yönetim başlığında denetimin görünürlüğü sağlanmalı. Baskı güvenliğinin temeli cihaz, veriler ve belgeler. Bu noktada HP Sure Start, BIOS güvenliğini sağlıyor. Verilerin güvenliği için önce kullanıcı kimliği doğrulanmalı, veriler şifrelenmeli, tehditleri takip etmeli. Hepimiz masum sanırız, ama PC'lerde olduğu gibi yazıcılara da gereken önem verilmeli."

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics