Etkinlikler 19 EYLÜL 2016 / 18:36

Sisoft Dijital Tıp Devrimleri Teknoloji Platformu’nun Platin Sponsoru oldu. Aynı zamanda Sisoft Zirve içerisine dijital hastane de kuracak.

Dijital kişisel sağlık çağı

Dijital teknolojiler sağlık alanında yepyeni bir çığır açtı. Temelde teknoloji sayesinde, sağlıkta verilen hizmet kalitesinin ve hizmete erişimin iyileştirilmesi, verimliliğin artırılması, hasta ve çalışan memnuniyetinin yükseltilmesi, tıbbi hataların azaltılması, iş süreçlerinin kısaltılması, maliyetlerin optimize edilmesi ve cironun artırılması olanaklı hale geldi. Sağlıkta güvenli takip noktasında, güvenli doğrulamayı sağlayan en önemli teknolojilerin başında biyometri geliyor. Biyometrik teknolojilerin kurumlara ve şirketlere sunduğu en büyük avantaj, kimlik dolandırıcılığı ve sahteciliğini önemli ölçüde önlerken; kimlik yönetimi süreçlerindeki operasyonel maliyetleri de en aza indirmesi diyebiliriz. 

Yanı sıra sağlığın dijitalleşmesi, kişisel sağlık yönetiminin de önemini artırdı. Kişiselleşen sağlık kavramı; sadece hasta olduğunda sağlık sistemine başvuran ve takip edilmeyen bireyden farklı olarak, kendi sağlığıyla ilgili sorumluluk alan, sağlıklı yaşamaya, hasta olmamaya özen gösteren, sağlık verilerini yanında taşıyan, gerektiğinde hastalığıyla ilgili verilerin sürekli kontrol altında tutulduğu proaktif bir yaklaşımı tanımlıyor.  IoT/giyilebilir cihazlar ve akıllı cep telefonlarımız, hastalığımızın ve iyilik halimizin (wellness) uzaktan takip edilmesini sağlayarak nerede olursak olalım tıbbi verilerimizi internet aracılığı ile doktora gönderdiğimiz,  ilaç alışımızı, egzersiz yapışımızı ve diyetimize uymamızı hastane dışı sağlık kuruluşlarının uzaktan sağlayacağı bir gelecekten söz ediyoruz.

Sağlığın dijitalleşmesi ve kişisel sağlık yönetimi eğilimlerini bu Platform Konferansında ele alacağız.

Konu başlıkları:

-          Türkiye sağlıkta dijitalleşmenin neresinde

-          Dijital hastane, nereye kadar, nasıl?

-          Kişiselleştirilmiş sağlık ne getiriyor, yasal düzenleme boyutu

-          Kişisel sağlık verilerinin gizliliği, mahremiyeti ve korunması

-          Sağlıkta biyometri teknolojilerinin rolü

-          IoT, giyilebilir teknolojiler, mobil, yapay zeka ve robot teknolojileri sağlıkta nasıl kullanılıyor?

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics