Etkinlikler 20 ARALIK 2016 / 11:02

Sony, Media Backbone Hive ile IABM Ödülünü kazandı

Sony, Uluslararası Yayıncılık Sektörü Üreticileri Derneği (IABM) tarafından Tasarım ve Yenilikçilik alanında Peter Wayne Ödülüne layık görülmenin haklı gururunu yaşıyor. Jürisinde ünlü uzmanların bulunduğu bu ödüller, üstün teknik başarıya yönelik bir övgü olması nedeniyle büyük rağbet görüyor.

Ödül, Sony'nin Media Backbone Hive sistemine verilen ödül dizisinin doruk noktası oldu. Yılın başlarında IBC'de büyük değer verilen IABM Tasarım ve Yenilikçilik Ödülü takdim edilmişti. Bunu, ateşli bir çekişmenin yaşandığı Post Prodüksiyon kategorisinde, Media Backbone Hive sisteminin kazanmış olduğu IABM Game Changer Ödülü takip etti. Her yıl NAB'de takdim edilen bu ödül, tedarikçilerin yayın sektörüne son teknoloji çözümler taşıma çabalarını onurlandırma amacını taşıyor. 

 

Sony Profesyonel Çözümler Avrupa Pazarlama Direktörü Michael Harrit, konuyla ilgili şunları söyledi: "Sektörümüz içinde hem olağanüstü teknik başarıyı hem de içerik oluşturuculara yönelik somut bir değeri onurlandıran bu kadar prestijli ve rağbet gören bir ödülü kazanmış olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu bir kez daha Media Backbone Hive sisteminin getirdiği 'çığır açan' temeli ve içinde bulunduğumuz dönüşüm çağında müşteri işletmelerin hızlı uyum kabiliyetine nasıl odaklandığımızı yansıtıyor." 

Jüri üyelerinin vardığı sonuç şöyle oldu: "Geleneksel donanım ve yazılım ürünlerinin daha esnek bir devre mimarisine dönüştürülmesi, kullanıcılara daha fazla esneklik ve dolayısıyla başka yoldan elde edemeyebilecekleri işlevsellik sağlayacaktır. Bu sistem, BT bulut tabanlı teknolojinin kullanıldığı, önemli ve eşsiz bir uçtan uca prodüksiyon sistemidir. Bu mimari, gerçek anlamda ölçeklendirilebilir ve uygun maliyetle uygulanabilir özelliğe sahip."

Sony'nin en yeni çoklu ortam ağ prodüksiyon sistemi olan Media Backbone Hive; Hiper Yakınsanmış Devre teknolojisini temel alan, gelişmiş ve ölçeklenebilir bir platform sunuyor.  Haber ve spor prodüksiyon sistemi, uçtan uca, kameradan arşive içerik ve iş akışı yönetimi sağlayarak müşterilere hız, kolay entegrasyon ve benzersiz esneklik gibi avantajlar sunuyor. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics