Etkinlikler 17 MAYIS 2013 / 13:37

Teknoloji, tüm sektörler için önemli

Kurumların gelecek vizyonlarını, teknolojik çözümlerini ve yeniliklerini hedefledikleri katılımcı kitle ile paylaştıkları BTvizyon Toplantıları’nın ikincisi Kayseri’de düzenlendi.

2002 yılından bu yana düzenlenen ve kurumların vizyonlarını, teknolojik çözümlerini, seçkin katılımcılar ile bir araya gelerek paylaştıkları, tartıştıkları ve geliştirdikleri BTvizyon Toplantıları’nın bu yılki ikinci buluşması 14 Mayıs 2013 Salı günü Kayseri Hilton Hotel’de gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmalarını Kayseri Sanayi Odası Başkanı ve Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Boydak ile T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Şube Müdürü Adnan Selçuk Erginöz yaptı.

Bir şirketin müşterisini iyi dinleyemediği takdirde o şirketi uzun vadede yaşaması ya da ulusal boyutlarda başarılara imza atmasının zor olduğunu ifade eden Mustafa Boydak, müşterilere kulak vermenin önemine değindi.

Rekabette farkı teknoloji yaratıyor

Türkiye’nin artık üretim konusunda çok güçlü olduğuna değinen Boydak, pazarlamanın en önemli konu olduğunu belirtti ve ekledi:

“Önceden Avrupalılar pazarlamanın zor olduğunu belirtirdi ancak biz üretimin zor olduğunu vurgulardık. Bugün üretimi herkesin yaptığını ancak pazarlamanın zor olduğunu görüyoruz. Teknoloji iyi kullananlar farkı çok daha hızlı oluşturuyor ve hızlı bir şekilde sonuç alıyor.”

Gelişen teknolojiyle birlikte şirketlerin artık işlerini anlık olarak takip edebildiğini aktaran Boydak, dünyada her gün 1 milyon noktaya, Türkiye’de de her gün 150 bin noktaya ulaşan şirketlerin bulunduğunu sözlerine ekledi. Adnan Selçuk Erginöz de şirketlerin “az olsun benim olsun” mantığından çıkması gerektiğini dile getirerek önemli bir zihniyet değişikliğine ihtiyaç olduğunun altını çizdi. Erginöz, “Ar-Ge çalışmalarını iki ya da daha çok şirketin bir araya gelerek yapabilir. Önemli olan gelişme ve yeniliklere açık olmak” dedi.

Bir sonraki BTvizyon Toplantısı 28 Mayıs’ta Gaziantep’te gerçekleştirilecek. Bu etkinliğin detayları için http://www.btvizyon.com.tr/?p=824 adresini kullanabilirsiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics