Etkinlikler 26 ARALIK 2012 / 16:20

Teknolojide Kadın Hareketi Yarışması başladı

Türkiye Vodafone Vakfı’nın sosyal ve ekonomik hayatta kadının varlığını güçlendirmek hedefiyle hayata geçirdiği Teknolojide Kadın Hareketi projesinin eğitim dönemi Gaziantep’te tamamlandı. Eğitimin ardından düzenlenen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray’ın katıldığı törenle, teknolojiyi en verimli şekilde kullanarak iş fikri geliştirmeyi başaran 3 kadına can suyu sermayesinin sağlanacağı “Teknolojide Kadın Hareketi Yarışması” başlatıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı himayelerinde; Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) işbirliğiyle hayata geçirilen Teknolojide Kadın Hareketi projesinin eğitim ayağı, İzmir, İstanbul, Samsun ve Ankara’nın ardından son durak olan Gaziantep ile tamamlandı. Eğitimler, iş gücünde bulunan ve çalışmayan kadınlar olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlendi.

Birinciye 15 bin TL ödül

Proje kapsamında eğitim almış ya da almamış, teknolojiye dayalı, uygulanabilir bir iş fikrine sahip tüm kadınların katılımına açık olan yarışmanın başvuruları 6 Şubat 2013’e kadar devam edecek. Yarışmanın sonuçları Mart 2013’te açıklanacak. Adayların Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, KAGİDER Başkanı Dr. Gülden Türktan ve TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı’nın da aralarında bulunduğu jüri tarafından değerlendirileceği yarışmada, birinci 15 bin TL, ikinci 10 bin TL ve üçüncü 7.500 TL can suyu sermayesi ödülü alacak. Ayrıca ilk 3 girişimci kadın, Vodafone’dan bir senelik mobil iletişim hizmetleri paketi ve KAGİDER üyelerinden bir senelik mentorlük hizmeti kazanacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN