Etkinlikler 02 EKİM 2017 / 15:37

Teknolojinin en büyük inovasyon etkinliği San Francisco’da devam ediyor

Bu haftasonu Oracle, 145 farklı ülkeden gelen on binlerce müşterisini ve iş ortağını Oracle OpenWorld 2017’de bizzat ağırlarken milyonlarca canlı yayın katılımcısı da etkinliği çevrimiçi ortamda takip etti. San Francisco’nun yeni tasarlanan Moscone Center etkinlik merkezinde yer alan konferans etkinlikleri, 1-5 Ekim tarihleri arasında şehir merkezindeki 18 farklı noktada da sürecek. 


Sektörün en önemli iş ve teknoloji haber gösterisi olarak ön plana çıkan Oracle OpenWorld, aktör ve yapımcı Joseph Gordon-Levitt, geçmiş dönem Amerika senatörü Barbara Boxer, Los Angeles Clippers danışmanı Jerry West, geçmiş dönem Savunma Bakanı Leon Panetta, Dış İlişkiler Konsey Başkanı Richard Haass ve birçok konuşmayıcı izleme fırsatını sunuyor.

Pazar günü, Oracle Yönetim Kurulu Başkanı ve CTO’su Larry Ellison, Oracle Bulutu’nda gerçekleştirilen inovasyonlar hakkında özel bir konuşma ile etkinliği açtı. Ana sahnedeki sunumlar ise hafta boyunca Ellison, Oracle CEO’su Mark Hurd ve Oracle’ın Ürün Geliştirmeden Sorumlu Başkanı Thomas Kurian ile devam etti. Carbon, Trek, FexEx ve Gap gibi global pazarda güçlü markaların liderleri de günümüzde ve gelecekte işletmeleri ve teknolojileri etkileyen önemli konularda Oracle yöneticileri ile birlikte sahnedeki yerini alacak.

“Oracle OpenWorld 2017’nin perdesini kaldırırken dünyanın dört bir yanındaki 420.000 müşterimizin elde ettiği başarıları ve sundukları yenilikleri de kutluyoruz,” diyor Oracle’ın Pazarlamadan Sorumlu Yöneticisi Judy Sim. “21. yılında yeni katılımcıların da işlerini dönüştürmek için ihtiyaç duydukları bilgiye ve ağa ulaşabilmek üzere Oracle OpenWorld’den faydalanabilmelerini sağlamak için etkinliği sürekli yenilemeye devam ediyoruz. Ve bu konferans geliştikçe ve büyüdükçe San Francisco şehrine de 3 milyar dolardan daha fazla bir olumlu ekonomik etki sağlıyoruz.”

 

Oracle OpenWorld etkinlik programı ise şöyle:

 

Öğrenmek ve Keşfetmek için:

 • Oturumlar: Toplamda 67.500 yıldan daha uzun bir sektörel deneyime sahip olan, dünyaca ünlü elit konuşmacılardan oluşan bir ağa katılın. 3,048 farklı müşteri ve iş ortağı konuşmacının düzenleyeceği 2.311 oturumdan, 523’den fazla Oracle demosu, iş ortakları ve müşterilerin düzenleyeceği yüzlerce farklı sergiden istediğinizi seçebilirsiniz.
 • Oracle Açılış Konuşmaları:

o    1 Ekim, Pazar 17:00- 19:00

 • Oracle Yönetim Kurulu Başkanı ve CTO’su Larry Ellison, Oracle Bulutu’nun geleceğine ve takip edeceği yenilik yoluna içeriden bakış ile yapacağı sunumla konferansı açacak.
 • Intel’in Yazılım ve Hizmetler Grubundan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Doug Fisher, verilerin gücünü ve verilerin kurumsal sınıfta bulut bilişim fırsatlarını nasıl sunduğunu anlatacak.  

o    2 Ekim, Pazartesi 9:00-10:15

 • Oracle CEO’su Mark Hurd temel bulut dünyasında şu anki konumumuzu ve nereye doğru yol almakta olduğumuzu gösterecek. Kendisine sunumu sırasında Oracle müşterileri olan Bloom Energy, FedEx ve Gap da eşlik edecek.

o    3 Ekim, Salı

 • 9:00-11:00 - Oracle’ın Ürün Geliştirmeden Sorumlu Başkanı Thomas Kurian ve Bulut İşleri Grubundan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dave Donatelli, Oracle Bulutu’nun her boyuttan işletmeyi dönüştürme konusunda yapay zeka, Nesnelerin İnterneti ve blok zincir gibi gelişmekte olan teknolojilerin gücünden nasıl faydalandığını gösterecek.
 • 14:00 -15:00 – Larry Ellison, dünyanın ilk “kendi kendini yönlendiren” veritabanı olan Oracle Özerk Veritabanı dahil olmak üzere veritabanlarının buluttaki geleceğini anlatacak.

o    4 Ekim, Çarşamba

  • 09:00-11:00 – Oracle CEO’su Mark Hurd Netsuite Geliştirmeden sorumlu Başkan Yardımcısı Evan Goldberg ve özel konuklar ile rekabette öne geçmek için teknolojinin rolü hakkında sohbet edecek.
 • Oracle’ın Liderler Çemberi: Oracle CEO’ları Safra Catz ve Mark Hurd’ün ev sahipliğini üstlendiği, iki gün sürecek bu özel yönetici programında sektördeki trendler, dış ilişkiler, ekonomi ve güvenlik konusunda alanının liderleriyle taşını. Amerika Birleşik Devletleri’nin geleceği hakkında etkileyici bir tartışma için Senatör Barbara Boxer’a ve ABD Temsilciler Meclisi’nin 50. konuşmacısı Newt Gingrich’e katılın.
 • Yenilik StüdyosuDesign Tech Lisesi öğrencilerinin yeniliklerini keşfedin, Oracle’ın Startup Bulut Hızlandırıcısı’ndan katılan yeni şirketlerle tanışın ve Oracle müşterileri, iş ortakları ve sektörün işletme birimi uzmanlarıyla konuşun.
 • Bulut Kullanıcı Deneyimi Laboratuvarı: Yakında karşımıza çıkacak mobil ve masaüstü prototipleri birebir deneyimleyerek ve Oracle kullanıcı deneyimi araştırmacılarıyla doğrudan etkileşime girerek Oracle Bulut Uygulamaları’nın 13. Yeni sürümü ve geleceğini ilk siz test edin.
 • JavaOne Geliştiricileri Salonu: Kendi biranızı yapmak için Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Büyük Veri teknolojilerini kullanın. Üç boyutlu bir yazıcı ile kendi heykellerinizi ve mobilyalarınızı oluşturun. BulletTime Fotoğraf Kulübesi’ndeki 60 Raspberry Pi fotoğraf makinesiyle “Matrix” filmii yeniden canlandırın ve kendi yavaş çekim videonuzu çekin. Oracle Bulut entegrasyonu ile civardaki sensörlerce kontrol edilen bulut sohbet robotlarıyla iletişim kurun.
 • Oracle Code Etkinliği : Geliştiriciler ile beraber makine öğrenimi, chatbot, bulut, veritabanları, programlama lisanları,DevOps ve çok daha fazlası için bu etkinliği takip edin.
 • Oracle NetSuite SuiteConnect: 4 Ekim tarihlerinde ilk kez düzenlenecek olan ve NetSuite kullanıcısının, potansiyel müşterilerin, Oracle yöneticilerinin, ürün uzmanlarının ve iş ortaklarının katılacağı bu etkinlikte yerinizi alın.

Toplumu ve Çevreyi Desteklemek için:

 • Oracle Academy’den JavaOne4Kids: 10-16 yaş aralığındaki çocuklar için tasarlanan bu etkinlikte katılımcılar kaçan bir Pokemon’u yakalamak için Raspberry Pi ve Java programlarını kullanabilecek, bir robot yaratıp hayata geçirebilecek, Greenfoot ve Stride kullanarak bilgisayar oyunları tasarlayabilecek ve daha birçok eğlenceli etkinliğe katılabilecekler. Oracle Academy, Oracle’ın toplumsal geleceğimize yaptığı önemli yatırımlardan biridir. 2016 mali yılında bu program, doğrudan ve dolaylı olarak ayrılan 3,75 milyar ABD Doları değerindeki kaynak ile 120 ülkede 3,5 milyondan fazla öğrenciyi etkilemiştir.
 • Bir Milyar Ağaç: The Nature Conservancy ve Oracle’ın dünyanın dört bir yanındaki yeniden ağaçlandırma çalışmalarına nasıl yardımcı olduğunu öğrenin. Bugüne dek Oracle, bir milyon ağaç dikme hedefinin %41’ine erişmiş bulunmaktadır.
 • Dian Fossey Uluslararası Goril Fonu: Dian Fossey’nin hayatı ve bir goril koruyucusu olarak yaptığı çalışmalar ile ilgili olarak National Geographic tarafından çekilen üç bölümlük özel belgesele bir göz atın. Oracle’ın Dian Fossey Uluslararası Goril Fonu ile otuz yıldır sürdürdüğü işbirliği hakkında bilgi alın ve Ruanda ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde kalan goril nüfusunun korunmasına nasıl katkıda bulunduğunu öğrenin. 

Bağlan ve Eğlen:

 • Oracle Bulut Festivali 17: 4 Ekim’de T&T Park’da düzenlenecek olan Oracle’ın efsanevi müşterilerine özel olarak organize ettiği etkinlikte tüm gece boyunca Grammy ödülü sahibi The Chainsmokers ile dans edin ve pop yıldızı Ellie Goulding ile şarkı söyleyin.
 • SuiteConnect NextUp: 3 Ekim günü Howard Street’teki ana sahnede Royal Machines’in vereceği özel konserde ve özel konuklarla birlikte etkinliğinizin başarısını kutlayın.   

Destekleyici Kaynaklar

 • Oracle OpenWorld’den Canlı Yayın ile yayınlanacak tema konuşmalarını izleyin
 • Oracle’ı Facebook ve Instagram’da takip edin.
 • En güncel #oow17 haberleri için @Oracle’ı Twitter’da takip edin

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics