Etkinlikler 28 MAYIS 2013 / 16:24

Teknolojinin medyaya etkileri tartışılacak

“Irak İlerleme Raporu” belgeseliyle 2 kez Emmy ödülüne aday gösterilen, Mısır devriminin medyadaki sesi NBC News muhabiri Ayman Mohyeldin, Medya Derneği tarafından düzenlenen “Değişim Sürecinde bir Meslek: Gazetecilik” konulu Medya Forumu 2013’e geliyor.

Medya Derneği tarafından düzenlenen Medya Forumu 2013,  21 - 22 Haziran’da İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. NBC News muhabiri Ayman Mohyeldin, gelişen teknolojinin ve internetin etkisi ile hızlı ve radikal bir değişim sürecinden geçen medyanın geleceğini tartışmak üzere Türkiye’ye gelecek.

Medya Derneği Başkanı Salih Memecan, gazeteci Ayman Mohyeldin’i ilk kez iki yıl önce Mısır'daki devrimin ardından Türkiye’ye davet ettiklerini, Medya Derneği ve İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliği ile dünyaca ünlü gazetecinin ilk konferansını Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü'nde verdiğini belirtti. Memecan, “Mohyeldin, 21- 22 Haziran tarihinde bu kez yeni ortamların, yeni iletişim araçlarının, yeni mecraların kısacası yeni medyanın savaş muhabirliğine ve gazeteciliğine etkilerini anlatmak üzere Medya Forumu 2013’e geliyor” dedi.

Medya Forumu 2013'e Ayman Mohyeldin’in yanı sıra New York Times Yazarı ve eski Genel Yayın Yönetmeni Bill Keller, Euronews Genel Yayın Müdürü Lucian Sarb, News Corporation Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Strateji Müdürü Raju Narisetti ve Parsons The New School for Design İletişim Tasarımı Bölümü Direktörü Juliette Cezzar da konuşmacı olarak katılıyor.

Medyanın geleceğinin tartışılacağı Medya Forumu 2013’te; yeni medya ortamı, teknolojinin getirdiği tehditler ve fırsatlar, yeni iş modelleri ile etik ve yasal sınırlar konuşulacak. "Medya profesyonelleri değişimin getirdiği fırsatları ne kadar doğru anlıyor?" "Gazeteciler mesleklerinin geleceğini şekillendiren yeni dinamiklere nasıl adapte olabilirler?" gibi sorulara cevap aranacak.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics