Etkinlikler 21 OCAK 2013 / 13:42

TestIstanbul için kayıtlar başladı

Türkiye’nin ilk ve tek Yazılım Test ve Kalite Derneği (Turkish Testing Board - TTB) tarafından düzenlenen TestIstanbul Konferansı, 23-24 Mayıs 2013 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Bu yılki teması “Testin Geleceği: Yeni Teknikler ve Metodolojiler” (Future of Testing: New Techniques and Methodologies) olan konferansa, yurt içi ve yurt dışından bine yakın profesyonelin katılımı bekleniyor. Yazılım Test ve Kalite Derneği (TTB) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan “TestIstanbul 2013 Konferansı” için erken kayıtlar başladı. Türkiye'de yazılım testinin geliştiğini, fakat potansiyelin çok daha yüksek olduğunu söyleyen Yazılım Test ve Kalite Derneği (TTB) Başkanı Koray Yitmen, bu potansiyeli açığa çıkarmak ve her yıl daha ileriye taşımak adına bu konferansı hayata geçirdiklerini belirtiyor.

Uzman profesyoneller birarada

TestIstanbul Konferansı; Uluslararası Yazılım Test ve Kalite Derneği (International Software Testing Qualifications Board - ISTQB) tarafından küresel çapta gerçekleştirilen konferansların Türkiye ayağını oluşturuyor. Konferans, bankacılık, telekom, sigorta, finans, reklam gibi üretim ve bilişim sektörleri ile akademisyenler başta olmak üzere tüm dünyadan profesyonelleri bir araya getiriyor.

Kâr amacı gütmeyen bir platform olan Yazılım Test ve Kalite Derneği gelen projeleri, sektör uzmanlarından oluşan bir strateji grubuyla değerlendiriyor. Test uzmanlığı alanında kendini geliştirmek isteyen herkese açık olan konferansta projesi onaylananlar sunum yapma imkanı buluyor. İlki 2010 yılında gerçekleşen TestIstanbul Konferansı’na 2012’de ise 17 ülkeden 600’ü aşkın profesyonel katılmıştı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics