Etkinlikler 04 NİSAN 2014 / 14:39

Turkcell Sesi Görenler Ligi başlıyor

Turkcell’in ana sponsorluğunda ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun, "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında verdiği destekle Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Turkcell Sesi Görenler Futbol Ligi’nde ilk hafta maçları başlıyor.

Türkiye’de ilk kez geçen yıl düzenlenen ve 8 takımın bulunduğu Turkcell Sesi Görenler B1 Futbol Ligi’nde açılış karşılaşması 5 Nisan Cumartesi günü Malatya’da Malatya GESK- Erbaa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi arasında 09.30’da oynanacak. Aynı gün oynanacak diğer karşılaşmalar ise, Çankaya Belediyesi GESK-Ankara Altınokta Spor Kulübü, Gaziantep Mithat Enç GESK – İzmir Çağdaş GESK ve Kayseri GESK – İstanbul İŞGÖR arasında olacak. Turkcell Sesi Görenler Ligi 5 Nisan’da başlayıp, çift devreli lig usulü oynanacak maçlar sonunda 8 Kasım 2014’te şampiyon belli olacak.

Spor yapan engelli sayısı artacak 

Turkcell Sesi Görenler Ligi’nin ilk hafta maçları öncesi görüşlerini bildiren Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, “Bu sezon itibariyle Görme Engelliler Ligine adımızı verdik ve Turkcell Sesi Görenler Ligi’ne de ana sponsor olduk. Amacımız, görme engelli sporları tabana yayarak engelli vatandaşlarımızın daha fazla sosyalleşmesine katkıda bulunmak olacak” dedi. Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin ise “Bu işbirliği ile ülkemizde spor yapan görme engelli vatandaşlarımızın sayısında artış olacağından hiç şüphem yok” şeklinde konuştu. TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy da “Türkiye Futbol Federasyonu olarak, ülkemizde engelli futbolunun gelişmesi için çalışmalarımızı arttırarak sürdürüyoruz. B1 kategorisinde yer alan Turkcell Sesi Görenler Ligi bu hafta ilk maçlarıyla başlıyor” yorumunu yaptı.

Turkcell Sesi Görenler Ligi - İlk maçları (5 Nisan 2014 Cumartesi)

09.30: Malatya GESK- Tokat Erbaa Teknik ve End. Meslek Lisesi

10.30: Ankara Altınokta Spor Kulübü – Çankaya Belediyesi GESK (TRT Spor Canlı) 13.00: Gaziantep Mithat Enç GESK – İzmir Çağdaş GESK

13.00: Kayseri GESK – İstanbul İŞGÖR

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics