Etkinlikler 01 MART 2013 / 11:32

Türkiye’nin harikaları Doodle’lardaGoogle’ın Doodle adlı özel logoları, Türkiye genelinde tüm ilköğretim okullarının katılımına açık “Türkiye’nin Harikaları” temalı Doodle 4 Google logo yarışmasında olacak. Yarışmaya başvurular 1 Mart-1 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli yarışmada Doodle’lar 1-4 ve 5-8. sınıflar olmak üzere iki ayrı grup kategorisinde değerlendirilecek.

Öğrenciler de Türkiye’nin doğal güzelliklerini anlatan, tarihi ve turistik yerlerini konu alan Doodle'larını tasarlayarak yarışmaya katılabilecekler. Google çalışanlarından oluşan bir jüri tarafından elenerek yarı finalist olmaya hak kazanan her iki kategoride toplam 200 Doodle tasarımı belirlendikten sonra, 3-5 Nisan tarihleri arasında özel jürinin (Prof. Dr. Ferhan Odabaşı, Tan Sağtürk, Yalvaç Ural, Funda Kocabıyık (MEB Temel Eğitimler Genel Müdürü), Doç Dr. Ahmet Arı (Kültür ve Turizm Bakanlığı) yapacağı değerlendirme sonucunda 8-12 Nisan döneminde halk oylamasına sunulacak 10 finalist seçilecek. Halk oylaması sonucunda birinci seçilen Doodle, 18 Nisan’da “Türkiye’nin Harikaları”nı milyonlarla paylaşmak üzere Google Türkiye anasayfasında yerini alacak.

En iyi Doodle’ın sahibi olan öğrenci 10 bin TL tutarında burs almaya hak kazanırken, öğrencinin okuluna da 15 bin TL değerinde ayni teknoloji teşviki sağlanacak. Katılımcıların çeşitli aşamalarında tablet bilgisayar, Google hediye paketi, kendi tasarımları olan Doodle baskılı tişörtler ve Google Doodle katılım sertifikası kazanacağı Doodle 4 Google “Türkiye’nin Harikaları” yarışmasıyla ilgili detaylar http://www.google.com.tr/doodle4google/ sitesinde.
ETİKETLER : Doodle Google

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics